Нардеп Петьовка звернувся до Махніцького, аби той перевірив ужгородську “Корону”

Народний депутат України Василь Петьовка звернувся із запитом до виконувача обов’язків Генерального прокурора України Олега Махніцького, щодо ситуації навколо історико-архітектурних пам’яток в Ужгороді.

Народний депутат України Василь Петьовка звертає увагу виконувача обов’язків Генерального прокурора України Олега Махніцького на ситуацію, що склалася в місті Ужгород. Мова – про протизаконні дії по захопленню і розкраданню об’єктів майна міста, та спотворення його архітектурного обличчя, а також нищення памяток, які протягом багатьох століть були візитівкою областного центру Закарпаття.

Готельно-ресторанний комплекс «Корона» – відома будівля кінця 18 ст., що находиться в історичному центрі міста, і має виняткову містобудівну та архітектурну цінність. Проведення приватизації цього закладу у липні 2012 року відбулося через проведення конкурсу, в якому взяв участь фактично тільки один учасник – фірма «Проектготельконсалтинг». Створили цю фірму за кілька днів до проведення аукціону. Власне, проведення аукціону теж втаємничили, чим свідомо до участі в конкурсі не допустили інших учасників (тираж газети «Ужгород»,що публікував оголошення про проведення конкурсу, був надрукований в кількох екземплярах і не потрапив у вільний продаж). ПП «Спарк трейд» та ТОВ «Рубікон», які були другорядними учасниками конкурсу, не мали наміру брати активну участь в приватизації вказаного майна. Крім того, була значно занижена оціночна вартість комплексу – конкурсна ціна склала всього 8 млн. грн., при його реальній ринковій вартості в 35-40 млн. грн. Окрім цього, при проведенні фіктивної експертної оцінки комплексу не були враховані приміщення площею близько 1000 м. кв.

Спроби громади та окремих правоохоронців вплинути на ситуацію, наштовхнулись на захист інтересів групи осіб, яка займалась приватизацією готельно-ресторанного конкурсу «Корона», корумпованим правосуддям. Так, прокуратурою було заявлено судовий позов, про визнання результатів конкурсу недійсним, та ініційовано кримінальне провадження по притягненню посадових осіб до відповідальності за незаконну приватизацію державного майна. Однак за сприяння окремих працівників прокуратури та судочинства, посадових осіб міської ради, а також через рішення судів, відбулося фактичне узаконення результатів цього цинічного продажу. Так, за мовчазної згоди прокурорів та за рішенням суду (суддя Ротмістренко), 12 липня 2013 р. відбулося відсторонення від проведення будівельної експертизи двох експертів Київського наукового дослідного інституту судових експертиз, а 26 липня 2013 р. і всього відділення судових експертів-будівельників центральної установи держави по проведенню експертиз. Це рішення було прийнято на підставі надуманих тверджень приватного експерта-будівельника Борисової щодо упередженості дій всіх експертів КНДІСЕ. Прокурори, які приймали участь у засіданні, не клопотали про виклик експертів на судові засідання, для спростування їх позиції. Через завідомо неправосудне рішення та «зацікавленість прокурорів», сфальшований висновок експерта Борисової, щодо вартості готельно-ресторанного комплексу «Корона», набув статус законного.

Не є прийнятною для громади міста, і теперішня позиція новопризначених керівників правоохоронних органів. У ЗМІ з’явились повідомлення про повне руйнування вказаного комплексу. За вчинення таких дій передбачена кримінальна відповідальність за ст.298 КК України. Більше того, відкрито ведуться будівельні роботи, які і далі руйнують одну з найзнаковіших споруд Ужгорода, котра є історичною та культурною пам’яткою архітектури місцевого значення. При цьому все це провадиться без жодного проекту і дозвільних документів, та за мовчазної згоди місцевих органів влади.
В зоні інтересів вказаного угрупування опинилась і «Школа здоров’я». Мова – про історичну будівлю 18-19 ст., що знаходиться на центральній площі міста. Це – теж пам’ятка архітектури місцевого значення, яка за вищевказаною схемою була придбана всього за 500 тис. грн., при її реальній ринковій вартості в 5-10 млн. грн. Після протизаконного заволодіння будову перебудували, та практично знищили, що зруйнувало весь архітектурний ансамбль правобережного центру міста Ужгород.

Не залишилась без «уваги» вказаного угрупування і будівля кінотеатру «Ужгород». Ця споруда була збудована в період першої Чехословацької республіки. Наразі споруду кінотеатру «приватизували» разом з прилягаючими до неї земельними ділянками. В результаті незаконного відчуження, новий власник не провів жодних дій щодо подальшої реставрації будови. Це знову ж таки призвело до подальшого руйнування об’єкту. В подальшому, за задумом колишнього міського голови Віктора Погорєлова, кінотеатр «Ужгород» та комплекс «Корона», які знаходяться в одному кварталі, мали об’єднати в єдиний архітектурний комплекс в серці Ужгорода. При історичний вигляд правобережної частини центру міста був би знищеним.
Перелік об’єктів архітектурної спадщини, які фактично зруйновані через протизаконну діяльність вказаного угрупування в місті Ужгород може бути продовжено. Вище вказані найбільш яскраві приклади цієї «приватизації» .

Наразі відомо, що в Ужгороді до цієї групи осіб входять депутати, судді, працівники правоохоронних органів, об’єднані бажанням незаконного особистого збагачення за допомогою протизаконних корупційних схем.Серед них – колишній міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, разом із наближеними до нього депутатами міської ради та рядом чиновників. Серед яких – депутат міської ради І. Волошин (знаменитий рейдерським захопленням майна, неповерненням банківських кредитів, який фактично і є керівником-організатором «сумнівних» проектів), а також суддя міськрайонного суду О.Семерак, за вказівками якого діють всі судді, та ряд інших осіб.

Народний депутат Василь Петьовка, виходячи з виключної важливості вказаного питання та потреби збереження історико – архітектурних об’єктів міста, зокрема комплексу «Корона», кінотеатру «Ужгород» та інших пам’яток архітектури місцевого значення, просить виконувача обов’язків Генерального прокурора України Олега Махніцького ініціювати в найкоротший термін повторні перевірки правомірності відчуження міського майна та перегляд судових справ, а також негайно заборонити проведення будь яких будівельних робіт по вищезгаданим об’єктам до вирішення справи по суті.

http://www.mukachevo.net

Comments are closed.