Закарпатський штаб Руху опору очолив підполковник Олександр Зима

У четвер, 17 квітня, відбулася прес-конференція з приводу відкриття Закарпатського обласного штабу Руху опору.

Як відомо, ініціатива створення Руху опору належить Юлії Тимошенко, адже саме вона запропонувала в час, коли над країною зависла загроза окупації, відмовитися від традиційної передвиборчої агітації, а натомість заощаджені на цьому кошти направити на допомогу в самоорганізації людей для захисту від загарбників.

Відтак координатор Закарпатського обласного штабу кандидата в президенти Юлії Тимошенко Михайло Качур повідомив на прес-конференції, що від тепер на базі виборчого штабу діятиме штаб Руху опору, який очолить підполковник Олександр Зима.

Як повідомив О. Зима, він має великий військовий досвід, однак в бойових діях участі не брав, але свого часу командував окремим гірсько-піхотним батальйоном, бійці якого брали участь у бойових діях в Конго, Грузії та Югославії. За його словами, штаб створений для координації дій з дотримання громадського порядку та співпраці з правоохоронними органами.

В роботі штабу Руху опору також вже зголосилися брати участь полковник, учасник бойових дій в Афганістані Іван Балашов, підполковник Роман Малко, полковник запасу, учасник бойових дій Олександр Марченко та полковник запасу, учасник бойових дій Станіслав Матвієнко. На запитання журналістів, чи матиме Рух опору зброю С. Матвієнко відповів: «Майже всі ми маємо дозволи на носіння зброї, однак кожен з нас вже сам по собі зброя. Ми вміємо те, чого інші не вміють, але ми можемо навчити. Нам чужої землі не треба, але свою землю від Закарпаття й до Луганська, від Чернігова й до Криму ми маємо захистити».

Михайло Качур також уточнив: «Рух опору не підмінятиме собою ті органи, на які Конституцією покладені обов’язки захищати державу, однак і сидіти на дивані перед телевізором, коли захоплюють наші землі, ми не можемо. Якщо треба буде ставити блок-пости, будемо це робити, якщо буде потреба у спільному патрулюванні, допомагатимемо правоохоронцям. Зрештою, якщо наслідком нашої діяльності буде мир і спокій в краї та країні, значить ми все робимо правильно».

Насамкінець Олександр Зима повідомив, що усі, хто бажає долучитися до Руху опору, можуть звертатися до обласного штабу, який розмістився в Ужгороді по вул. Льва Толстого, 5 на третьому поверсі, а також телефонувати за номерами: 050-372-61-52, 050-432-06-79.

 

Для довідки

До Генерального штабу Руху опору вже ввійшли колишній заступник голови Служби безпеки України Олександр Скіпальський, командир спец підрозділу «Беркут» МВС в Києві до 2005 року Геннадій Абрамчук, народний депутат четвертого скликання Верховної Ради, генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» в 2005-2010 роках, Герой України Сергій Бондарчук, начальник Головного управління розвідки Міноборони України в 2003-2008 роках Олександр Галака, генерал-лейтенант Головного управління розвідки Міноборони Микола Мельник та голова координаційного центру громадської безпеки України Павло Потерецький.

Для фінансування діяльності Руху створено міжнародний фонд, куди кожний бажаючий може перерахувати кошти. Юлія Тимошенко вже перерахувала туди кошти свого виборчого фонду, які були призначені на рекламну кампанію та закликала всіх кандидатів в президенти вчинити так само. Контроль над використанням коштів здійснює Наглядова рада Фонду, яка складається з предстоятелів усіх церков України.

Прес-служба Закарпатського обласного штабу Руху опору

http://nedilya.net