В Ужгороді встановлять контейнери для роздільного збору сміття

Незабаром в Ужгороді з’являться спеціальні контейнери для роздільного збору твердих побутових відходів. Про це повідомила генеральний директор підприємства «АВЕ Ужгород» Марія Оленич.

На 23 квітня заплановано провести інформаційно- презентаційну кампанію «Зробимо місто чистим!», де буде представлено нові сучасні контейнери євро зразку для селективного збирання ресурсоцінних складових побутових відходів, а саме картону, пластику та скла.

У рамках акції відбудеться демонстрація світового досвіду поводження з вторинною сировиною, що слугуватиме соціальним орієнтиром для захисту навколишнього природного середовища. Також проводитимуться показові виступи, конкурс: «Хто правильно та скоріше розділить сміття», майстер-клас із роздільного збирання відходів. До участі у заході будуть залучені вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Планується встановити близько двох десятків контейнерів в обласному центрі для роздільного сортування.

Директор підприємства звернулася до департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації з проханням про інформаційну підтримку даного заходу та популяризації серед мешканців роздільного сортування твердих побутових відходів.

Цікаво, що:

1 тонна зібраної макулатури зберігає від вирубування 17 дерев;

1 тонна вторинних полімерів (пляшка ПЕТ та поліетиленові кульки) економить 16 тон сирої нафти;

1 тонна склобою економить 300 кг кальцинованої соди та 1250 кг первинних матеріалів для шихти.

Пам’ятаймо, що сортуючи сміття, ми робимо свій внесок у справу збереження довкілля.

Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА

Comments are closed.