Пшонку підозрюють у відкритті “замовних” справ та “кришуванні” бізнесу

[Total: 0    Average: 0/5]

Стосовно екс-генпрокурора відкрито нові кримінальні провадження.

Генеральною прокуратурою відкрито додаткові кримінальні провадження стосовно колишнього генпрокурора України Віктора Пшонки. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Так, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані про вчинення колишнім генпрокурором кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Пшонці інкримінують заволодіння упродовж 2010-2014 років бюджетними коштами в особливо великих розмірах, які були виділені на будівництво нової будівлі Генпрокуратури України. Крім цього, одне з вказаних проваджень стосується одержання Пшонкою, який діяв за попередньою змовою із своїм сином, народним депутатом Артемом Пшонкою, вигоди для себе та членів своєї сім’ї за непритягнення осіб до встановленої законом кримінальної відповідальності, зазначає Генпрокуратра.

Також вищевказані особи отримували вигоду за порушення “замовних” кримінальних проваджень (справ), зміну запобіжного заходу із тримання під вартою на менш суворий, незаконне накладення арешту на майно для його подальшого скасування за винагороду, проведення обшуків з метою залякування, прикриття незаконного бізнесу, а також сприяння “рейдерським” захопленням підприємств, поєднаних із зловживанням владою, що спричинило тяжкі наслідки. У зазначених кримінальних провадженнях триває досудове розслідування.

Як повідомлялося раніше, ТСН знайшла “скромний” мисливський будиночок Пшонки з присадибною ділянкою у 15 гектарів.

http://tsn.ua

Comments are closed.