З нагоди Дня журналіста в Ужгороді відкрили барельєф закарпатському публіцисту Михайлу Бабидоричу

В Ужгороді за участю першого заступника голови ОДА Андрія Сербайла відкрито пам’ятний знак видатному публіцисту краю Михайлу Бабидоричу.

Ініціатива встановити пам’ятний меморіал належить редакції медіацентру Ужгородського Національного університету та обласної організації Національної спілки журналістів України. Виготовив барельєф відомий закарпатський скульптор Михайло Белень.

Бабидорич Михайло Іванович народився 1 жовтня 1923 року в селі Тур’я Поляна Перечинського району. Закінчив Ужгородську руську гімназію.

Він був учасником партизанського руху на Закарпатті, начальником штабу партизанського загону Партизанського з’єднання Героя Радянського Союзу О. Тканка, учасник І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України.

Працював другим секретарем Закарпатського обкому комсомолу, у 1946 році був переведений на роботу в газету «Закарпатська правда», пройшовши шлях від кореспондента, завідуючого відділом, відповідального секретаря до заступника редактора.

Був нагороджений республіканською журналістською премією ім. Я.Галана (1970 р.) за книгу «Маски і обличчя» та обласною журналістською премією ім. О. Борканюка (1983р.) за ряд публіцистичних матеріалів.

Автор багатьох публіцистичних статей, як в українських, так і російських, угорських, чехословацьких газетах та журналах, співавтор навчальних посібників для журналістів, автор трьох публіцистичних книг.

Помер Михайло Іванович Бабидорич 10 грудня 1998 року в Ужгороді.

Нагадаємо, його іменем, як фахового кореспондента, назвали премію за досягнення у сфері журналістики.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.