Поблизу природного парку крадуть гравій

Повідомлення про правопорушення направлено до Міжгірської прокуратури.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській відповідно до Положення та покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства при видобуванні піску і гравію на землях водного фонду на території Закарпатської області.

Інспекторами Держекоінспекції проведено планові перевірки дотримання природоохоронного законодавства на землях водного фонду Колочавської та Синевирської сільських рад Міжгірського району. В ході здійснення заходів державного нагляду (контролю) виявлено факти самовільного видобутку піщано-гравійної суміші із застосуванням спеціальної техніки в межах прибережних захисних смуг р. Теребля, чим завдано збитки державі.

Головам Синевирської та Колочавської сільських рад Держекоінспекцією видано приписи. З метою недопущення незаконного забору піщано-гравійної суміші з русла річки Теребля та притягнення винних осіб до відповідальності направлено листи до прокуратури Міжгірського району та Міжгірського РВ УМВС України в Закарпатській області.

Одночасно Держекоінспекція попереджає, що відповідно до постанови КМУ від 12 грудня 1994 року №827 “Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення” піщано-гравійна суміш віднесена до корисних копалин загальнодержавного значення. Відповідальність за порушення правил охорони або використання надр передбачена ст. 240 Кримінального кодексу України.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області

Comments are closed.