На Мукачівщині поменшало злочинності

Протягом року злочинність у районі зменшилася на 43,9%.

Загалом, в 2014 році на території району спостерігалось загальне зменшення кількості зареєстрованих злочинів на 43,9%, а динаміка зменшення кількості злочинів на 10 тисяч населення, є найкращою на території області.

Вказаній позитивній динаміці сприяли заходи, вжиті протягом 2013-2014 років правоохоронними органами району. Разом з цим, відсоток вчинених на територій району злочинів проти життя та здоров’я,незаконного обігу наркотичних засобів, посягання на майно громадян,злочинів в службовій сфері – залишається досить високим. З початку року, з метою підвищення ефективності координаційної діяльності правоохоронних органів району щодо протидії злочинності та корупції при прокуророві району проведено координаційну нараду, на якій розглядалися актуальні для району питання про виконання правоохоронними органами антикорупційного законодавства, захисту громадян від злочинних посягань, передусім проти життя та здоров’я особи, власності, протидії злочинам у сферах службової та господарської діяльності, профілактики кримінальним правопорушенням серед неповнолітніх, вчиненим групою осіб, у стані алкогольного сп’яніння та особами, які раніше скоювали злочини. Розроблено конкретні та узгоджені заходи, направлені на протидію злочинним проявам, виконання яких дало певні позитивні результати. Зокрема, посилено роботу щодо запобігання незаконному розповсюдженню на території району наркотичних та психотропних речовин.

Так, в травні на території району викрито злочин, пов’язаний із незаконним збутом психотропних речовин, а вже на початку червня затримано особу, яка його вчинила. З метою покращення стану законності у сфері захисту конституційних прав та свобод громадян прокуратурою району в порядку здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів проведено ряд результативних перевірок з питань додержання прав громадян на оплату праці, пенсійне забезпечення, охорону здоров’я, щодо соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями, додержання прав при застосуванні заходів адміністративного впливу та притягненні до адміністративної відповідальності. За результатами цієї роботи, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 осіб, з них 10 – органів державного контролю. Ведеться робота щодо стягнення в судовому порядку заборгованості по заробітній платі, а також у сфері охорони прав дітей. Зокрема, за наслідками прокурорських перевірок в 2014 році 6 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, виявлено 1 кримінальне правопорушення пов’язане із незаконним нарахуванням та отриманням соціальної допомоги одиноким матерям. Обвинувальний акт щодо винної особи вже передано до суду.

Так само, за наслідками проведених у поточному році прокуратурою Мукачівського району перевірок у сфері економічних відносин, використання бюджетних коштів, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 посадових осіб, у тому числі 3 органів державного контролю, скасовано 4 незаконних рішення управлінського характеру органів місцевого самоврядування. Також, результативні перевірки проведено у сфері охорони навколишнього природного середовища щодо раціонального використання та охорони водних, лісових ресурсів та у сфері поводження з відходами.

Загалом, до відповідальності притягнуто 28 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, з яких 22 – органів державного контролю. Крім цього, виявлено 1 кримінальне правопорушення у сфері охорони лісових ресурсів, обвинувальний акт відносно винної особи передано до суду, особу засуджено. Враховуючи актуальність проблеми, особлива увага приділяється охороні земельних ресурсів та додержанню вимог земельного законодавства. Прокуратурою району виявлено ряд порушень у цій сфері, за наслідками реагування на які – 3 посадові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності, заявлено 7 позовних заяв на загальну суму 155 тис. грн. про визнання недійсними державних актів про право власності на земельні ділянки та розпоряджень голови Мукачівської РДА.

Прокурор Мукачівського району Олег Опішняк

Comments are closed.