Сімом закарпатським сиротам повернули майно

Прокуратурою Виноградівського району до районного суду в інтересах дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування були заявлені дві позовні заяви на захист прав дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

У першому випадку прокуратура району звернулась за захистом майнових прав неповнолітнього 11-річного закарпатця та його вже повнолітніх двох братів і сестри, які позбавлені батьківського піклування, про визнання за ними права власності на будинок в с. Шаланки, в якому діти фактично проживають останні 10 років.

Позов прокурора судом задоволено повністю, а за дітьми, позбавленими батьківського піклування визнано право власності на житловий будинок на підставі ст.344 ЦК України (набувальна давність).

У другому випадку прокуратура Виноградівського району звернулась за захистом майнових прав 12-річного дитини-сироти та його двох старших братів.

Шість років тому, після смерті батька у дітей в с. Гудя залишались земельні ділянки, норматива грошова оцінка яких становить 56 тис. грн.

Прокуратура стала на захист дітей-сиріт і допомогла через суд визнати за ними право спільної власності на ці ділянки.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області