Ціна газу за словацьким маршрутом нижча $385

Ціна на природний газ для України, який вона з 2 вересня почала одержувати за словацьким маршрутом, нижче 385 дол. за тис. кубометрів.

«Ціну ми не коментуємо, але ця ціна менше 385 дол. за тисячу кубометрів, але точного рівня я не скажу, тому що це комерційна таємниця», – сказав журналістам перед засіданням Кабінету міністрів у середу, 3 вересня, голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Як раніше повідомляв УНІАН, за даними оператора ГТС Словаччини, компанії Eustream, мінімальний гарантований обсяг прокачування природного газу в Україну за словацьким маршрутом із 1 жовтня становитиме 6,4 млрд кубометрів на рік.

При цьому в компанії зазначили, що клієнти Eustream до кінця 2019 року зарезервували максимальну потужність газопроводу в 10 млрд кубометрів (27 млн куб. на в добу).

Довідка УНІАН. Із 16 серпня відкрився так званий «малий реверс» природного газу з території Словаччини в Україну в тестовому режимі, а з 2 вересня він запрацював у робочому режимі. Проте «малий реверс» не дозволяє Україні скористатися словацьким маршрутом на повну потужність і повністю піти від газової залежності від «Газпрому». Таку можливість надає Україні так званий «великий реверс», проте його відкриття блокує «Газпром», який має відповідний контракт зі словацькою стороною.

http://economics.unian.ua

 

Comments are closed.