Василь КОВАЧ: «Вірю, що зусилля українців приведуть до миру»

[Total: 0    Average: 0/5]

00Щодня Україна живе свіжими звістками про хід і наслідки антитерористичної операції (АТО) у Східній Україні. У суспільстві побутують різні погляди на ситуацію, дискутують політики, військові, прості громадяни. Про АТО, перемир’я та учасників військових дій говоримо із народним депутатом України, членом депутатської групи «Суверенна Європейська Україна» у Верховній Раді, нашим земляком Василем КОВАЧЕМ

– Василю Іллічу, сьогодні існують різні думки з приводу проведення і результатів антитерористичної операції на сході України. Якої думки притримуєтеся ви?

– Україна за свою історію знала багато воєн, чимало пережило й рідне мені Закарпаття, хоча б за останні 100 років. Тому спокійно сприймати те, що сьогодні відбувається на сході нашої держави, неможливо. Сепаратизм та зовнішньополітичні чинники завжди негативно впливали на українське державотворення. Сучасна АТО – це один із конкретних дієвих методів стабілізації ситуації. Розуміємо, що зараз фактично маємо не тільки військовий, а й інформаційний, економічний, торговельний, енергетичний конфлікт між Україною та Росією. Нині головним завданням є припинення зовнішньої агресії та збереження національного суверенітету й територіальної цілісності нашої країни. Успішне ж проведення антитерористичної операції, на моє глибоке переконання, повинно стати ключовим кроком не тільки для повернення до мирного життя, але й до реального реформування системи збройних сил, побудови нової військово-політичної доктрини України. Приклад НАТО, в межах якого співпрацюють країни демократичного Заходу, доводить ефективність якісної колективної безпеки.

– Усі чекають миру. Наскільки реальним, на вашу думку, буде оголошене нещодавно перемир’я між конфліктуючими сторонами?

– Мир, звичайно, довгоочікуваний, але чи отримаємо ми його насправді зараз… На жаль, сучасний конфлікт – це «війна без правил», адже важко діяти і передбачати, коли одна із сторін дотримується домовленостей, а інша – нехтує міжнародним правом та моральними критеріями людяності. Відтак, у цій ситуації слід якнайефективніше використати перемир’я для збереження людських життів, звільнення полонених, вирішення нагальних проблем, пов’язаних із захистом української території. Так, кожен із нас мріє про мир та спокій на рідній землі. І я вірю, що зусилля українців приведуть до миру, який стане передвісником відродження новітньої України!

– Як ви вважаєте, ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС сприятиме мирному врегулюванню конфлікту? 

– Українські політики і дипломатія роблять усе можливе для того, щоб ефект від обраного європейського курсу України був миттєвим саме для зупинення кровопролиття та стабілізації соціально-економічної ситуації в державі. Я особисто переконаний, що цей акт буде не стільки символічним, скільки дієвим механізмом поновлення реальної незалежності України. Адже цього разу лідери європейської спільноти змушені будуть більш адекватно реагувати на загрози, які несе українсько-російське протистояння політико-економічній безпеці Європейського Союзу. Депутатська група «Суверенна Європейська Україна», до складу якої я входжу, готова підтримати ратифікацію угоди. Я особисто іншої альтернативи не бачу. Переконаний, що Україна – це європейська держава зі значним економічним та ресурсним потенціалом, який може мати перспективи розвитку тільки в середовищі вільних, демократичних країн.

– Додому повертаються учасники АТО. У кожного з них, вочевидь, є свої проблеми, і вони потребуватимуть адаптації до життя в нормальному середовищі. Яким чином можна їм допомогти?

– Так, питання своєчасної реабілітації учасників АТО є сьогодні одним із найактуальніших. Насамперед мова йде про комплекс психологічної, медичної, соціально-професійної та побутової допомоги. І про це я говорив днями із головним військовим комісаром області Іваном Васильцюном та головним лікарем Мукачівського військового госпіталю Яремою Бекером. Не маємо морального права залишити без уваги й сім’ї загиблих та поранених патріотів України. Зі свого боку, гарантую сприяння реабілітаційним заходам у напрямку конкретної допомоги та підтримки тих земляків, котрі її потребують.

Михайло НОСА, газета “НЕДІЛЯ”

Loading...

Comments are closed.