Василь Лемак: Квазіюридичне облаштування окупованих територій на Донбасі є неконституційним

Верховна Рада проголосувала законопроекти про особливий статус Луганської і Донецької області та про амністію. Прокоментувати ці рішення ми попросили Василя Лемака, доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри теорії держави і права УжНУ.

“Закон “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, схвалений сьогодні, є новим неконституційним феноменом, який не можна оминути. Фактично у ньому йдеться не про “порядок місцевого самоврядування”, а про квазіюридичне облаштування окупованої російськими військами частини Донбасу.

Низка норм цього “закону” прямо протирічать Конституції України, зокрема щодо організації місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, єдиної системи прокуратури тощо. Цей так званий “закон”, якщо коректно висловлюватися, є засобом блокування дії Конституції на окупованих територіях.

Не треба лукавити: окупацію частини території України не слід називати «особливим статусом» цих місцевостей, бо в них створюється специфічна міліція, специфічна прокуратура, свої органи влади – все оце означає дистанціювання цієї частини території від правової системи України загалом.

Найзгубніше те, що все це оформляється законом України”, – йдеться у коментарі експерта.

http://zaholovok.com.ua

Нагадаємо, що за проект про особливий статус проголосували 277 депутатів, за проведення амністії – 287.

https://zakarpatpost.net