Журналісти спільно з міліцією провели нічний рейд

В п’ятницю, 7 листопада, працівники сектору кримінальної міліції в справах дітей Ужгородського міськвідділу міліції спільно з журналістами провели профілактичний рейд з дотримання законодавства про обмеження продажу та протидії поширенню алкоголю та тютюну серед дітей.

– Такі заходи проводимо регулярно, – каже начальник сектору кримінальної міліції в справах дітей Ужгородського міськвідділу міліції Павло Шимко. – Наша мета, насамперед, попередження та профілактика правопорушень, пов’язаних з продажем алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім. Під час відпрацювань ми відвідуємо місця масового відпочинку молоді та контролюємо торгівельні заклади щодо недопущення продажу дітям алкоголю і тютюну.

Всім відомо, що «шкідливі звички» негативно впливають на здоров’я дітей і підлітків, гальмують їхній фізичний і психічний розвиток. Та не кожен продавець магазину чи кіоску перед тим, як продати неповнолітньому алкоголь або цигарки, задумується, яке ж у нас підростає покоління… Нажаль є й такі, які задля отримання прибутку «закривають очі» на вік дитини.

Серед них, і недобросовісний продавець одного з магазинів по вулиці Університетській. Жінка здійснила продаж пива неповнолітній ужгородці. Відносно правопорушниці міліціонери склали адміністративний протокол за частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні порушення (порушення правил торгівлі алкогольними та тютюновими виробами). Санкції за даною статтею передбачають штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 гривень). Цей протокол направлено до адміністративної комісії Ужгородської міської ради для прийняття законодавчо правильного рішення.

Наступну правопорушницю виявили біля одного з гуртожитків на Студентській Набережній в місті Ужгороді. Дівчина з пляшкою пива відпочивала на лавочці в компанії свого приятеля. За розпиття алкогольних напоїв відносно неї міліціонери склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді). На цей раз правопорушниця обійшлася попередженням. Однак в разі повторного порушення адміністративного законодавства, до неї будуть застосовані більш суворі заходи впливу, а саме накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вже за кілька хвилин, близько 1-ї години ночі, на вулиці Митній, міліціонери помітили трьох молодиків, які були в явному стані алкогольного сп’яніння та вели себе неадекватно. За появу у громадському місці у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, відносно молодиків міліціонери склали адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під час нічного рейду міліціонери здійснили перевірку майже всіх розважальних закладів міста. З їх власниками правоохоронці провели роз’яснювальні бесіди та довели норми діючого законодавства, що стосуються правил перебування неповнолітніх у вечірній та нічний час в місцях дозвілля.

Зазначимо, що відповідно до ст.20-1 Закону України «Про охорону дитинства» діти віком до 16 років з з 22.00 до 06.00 години заборонено перебувати у розважальних закладах без присутності одного з батьків або іншого законного представника дитини, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність. Власники даних закладів та уповноважені ними особи мають право та зобов’язані у нічний період вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

– Наше основне завдання – зробити усе можливе, щоб алкоголь, тютюн, пиво, слабоалкогольні напої не потрапили до рук дитини, – зазначив заступник начальника Ужгородського міськвідділу міліції Василь Довганич. – Наш святий обов’язок прилучити підростаюче покоління до здорового способу життя, сформувати у них потребу в здоровій життєдіяльності. Діти – наша радість і наше майбутнє, а здорові діти – здорова нація та міцна держава.

Шановні батьки та законні представники дитини! Нагадуємо Вам за вчинення правопорушень і злочинів неповнолітніми настає адміністративна і кримінальна відповідальність. Просимо вас з усією серйозністю віднестись до комплексу заходів і більше уваги приділяти щодо проведення дозвілля ваших дітей. Діти – майбутні громадяни України. Майбутнє дітей залежить від нас, наше майбутнє – від них. Шановні підприємці! Ужгородські міліціонери звертаються до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

Шановні мешканці міста! У випадку встановлення фактів продажу в торговельних закладах неповнолітнім алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів, дзвоніть на 102.

Діана Дорогій, Ужгородський МВ УМВС