На базі УжНУ створять Вишеградську бібліотеку

Голова обласної ради Володимир Чубірко та голова обласної державної адміністрації Василь Губаль звернулися до Надзвичайного і Повноважного посла Словацької Республіки в Україні Юрая Сівачека щодо створення Вишеградської бібліотеки на базі УжНУ.

«Бібліотечний фонд УжНУ нараховує понад 950 тис. книг, з них 21 тис. –особливо цінні видання, що становлять історичну і культурну спадщину народів Угорщини, Словацької Республіки, Польщі, України та Чеської Республіки і потребуютьзабезпечення відповідних умов зберігання цінних примірників друкованих видань відповідно до європейськихстандартів. На сьогодні книжковий фонд університетської бібліотеки розміщений у різних будівлях і в жодній із них немає належних умов для зберігання книг, особливо цінних. Основна частина фонду бібліотеки УжНУ зосередженау приміщеннях першого та другого поверхівгреко-католицької єпархії без відповідного бібліотечного обладнання.Відсутність у цих приміщеннях обігріву зумовлює високу вологість, порушення температурного режиму, а відтак умов для належного зберігання цінних видань тут немає, що призводить до псування бібліотечного фонду.

Єдиним можливим варіантом для збереження книг бібліотеки УжНУ, зокрема, особливо цінних примірників, а також відновлення історичної справедливості шляхом повернення приміщень єпархії собору є перенесення бібліотечного фонду до університетського корпусу та створення на базі наукової бібліотеки УжНУ Вишеградської бібліотеки.

Для потреб Вишеградської бібліотеки на третьому етапі планується здійснити роботи з облаштування книгосховищ площею до 2000 кв.м., зокрема, сховища для особливо цінних видань, із забезпеченням необхідних умов для їх зберігання згідно з вимогами чинного законодавства України та вимог Європейського Союзу, і книгосховищ для інших книг бібліотечного фонду, а також читальних залів, підсобних та інших приміщень необхідним технологічним устаткуванням, зокрема, обладнанням для зберігання фондів, обладнанням для оцифрування книг, комп’ютерним, телекомунікаційним та іншим офісним обладнанням, у тому числі, інтернет-зв’язком, й приладами для бібліотек.

Крім того, передбачається облаштування приміщень Вишеградської бібліотеки необхідними меблями. Термін реалізації: 6 місяців. Загальна вартість робіт третього етапу – 500 тис. євро.

З метою імплементації інноваційного підходу до роботи Вишеградської бібліотеки та забезпечення доступу до фонду бібліотеки, у тому числі і до цінних видань, науковців, фахівців бібліотечної справи, студентів з країн Вишеградської четвірки передбачається започаткувати електронну бібліотеку. З цією метою планується облаштування серверної для зберігання та дистанційного доступу до інформації і закупівля необхідного обладнання для оцифрування, опрацювання інформації для потреб електронної бібліотеки.

З метою оперативного вирішення цієї проблеми просимо Вашого сприяння у виділенні коштів для реалізації зазначеного проекту з реконструкції приміщень корпусу Ужгородського національного університету для потреб Вишеградської бібліотеки», – йдеться у листі до посла.

Прес-служба облради