Наведення ладу із відходами – один із пріоритетів для Закарпаття

Про те, що в області розроблятимуть стратегію, де буде викладено бачення розвитку справ, пов’язаних із поводженням з побутовими відходами, повідомив голова Закарпатської ОДА на нараді із керівниками райдержадміністрацій і районних рад.

Василь Губаль поінформував про намір укласти Меморандум, який означить план дій у сфері роботи зі сміттям. У ньому йтиметься про співпрацю з підприємством “АВЕ”, яке функціонує в районах і містах області, й запропонувало Закарпаттю оновлену концепцію роботи в регіоні. У розробці стратегії врахують й особливості справ та проектів на місцях (наприклад, перспективи сміттєпереробного заводу, який будуватиметься на Берегівщині).

У формуванні стратегії залучатимуться пропозиції від місцевої влади, її ж органи і будуть серед виконавців Меморандуму. Ідеться про укладання документу у форматі угоди з чітким планом дій, який передбачить розвиток сфери, й із визначенням відповідальних сторін та “дорожньою картою”, а також із можливістю розірвання угоди в разі невиконання домовленостей.

Голова ОДА Василь Губаль наголошує, що наведення ладу із відходами (їх збором, захороненням й утилізацією, ліквідацією стихійних сміттєзвалищ тощо), налагодження системної роботи в цій галузі є серед пріоритетів обласної влади. Відтак, перед тим як окреслити загальне, стратегічне, бачення, керівник області очікує пропозицій від представників районів, аби край розробляв дієву систему з врахуванням інтересів і практик місцевих громад.

Прес-служба Закарпатської ОДА