Закарпатські діячі мистецтв отримали нагороди

[Total: 0    Average: 0/5]

0010 грудня відбулося засідання обласного комітету з присудження обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік

У засіданні взяли участь перший заступник голови облради, співголова комітету Михайло Попович, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, голови відбіркових конкурсних комісій в галузі літератури і мистецтва.

На порядок денний було винесено питання обговорення рішень відбіркових конкурсних комісій щодо визначення цьогорічних лауреатів та Положення про обласні премії у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік

Спочатку заслухали з обговорюваних питань інформацію голів відбіркових комісій, зокрема Василя Габорця– голови конкурсної комісії з присудження премії імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв у жанрі театрального мистецтва; Василя Густія – голови конкурсної комісії з присудження премії імені Федора Потушняка в галузі літератури; Бориса Кузьми – голови конкурсної комісії з присудження премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі в жанрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, Віктора Теличка– голови конкурсної комісії з присудження премії імені Дезидерія Задора в жанрі музичного мистецтва; Петра Рака – голови конкурсної комісії з присудження премії імені Дезидерія Задора в номінації “художній колектив”, “соліст, дует, тріо”.

У ході обговорення підтримано низку пропозицій щодо змін у Положенні. Зокрема, рекомендовано переглянути склад комісій, зменшивши їх кількість, упорядкувати періодичність висунень претендентів до участі в конкурсі, сформувати графік публічних переглядів вистав, концертів з обов’язковою участю членів профільної комісії та обласного комітету, у межах бюджету запропонувати встановлення вільної «плаваючої» премії в комісіях на кшталт « мистецьке відкриття року». Члени комітету вирішили цього річ утриматись від запровадження нових номінацій у зв»язку з складною ситуацією в Україні.

Таємним голосуванням визначились лауреати обласних премій, які і склали список переможців за 2014 рік.

Так, у галузі літератури – премію імені Федора Потушняка присуджено:

у жанрі прози – Фединишинцю Володимиру Степановичу- письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу „ Бранці лісу, або Хащовики ”;

у жанрі поезії- Федаці Сергію Дмитровичу- письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу поезій „ Калейдоскоп календаря ”;

у жанрі літератури для дітей – Шкірі Василю Васильовичу- письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за книгу „Таємниця смерекового замку”;

у жанрі літературної критики і літературознавства – Федаці Дмитру Михайловичу – літературознавцю, члену Закарпатської організації Національної спілки журналістів України за книгу „ Олександр Духнович. Сходинки у безсмертя”.

У галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:

у номінації „Музикознавець”- Копинцю Федору Івановичу – доктору мистецтвознавства, доценту Ужгородської богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Карпатського університету, диригенту-хормейстеру Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслуженому артисту України за книгу „Словник церковно – півчих термінів”;

у номінації „Фольклорист”- Хланті Івану Васильовичу – кандидату філологічних наук, заслуженому діячу мистецтв України за за збірник пісень „Пісня над Дунаєм. Народні пісні русинів (українців) Сербії”;

у номінації „Художній колектив”- Духовому оркестру Закарпатської обласної філармонії за концертну програму „ALMA LATINA ” (керівник – Співак Володимир Григорович, заслужений артист України ).

У галузі театрального мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія- Августина Шерегіїв:

у номінації „Режисерсько-постановочна група”- режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного українського музично – драматичного театру у складі: режисера – постановника Куцика Олександра Петровича, художника – постановника Улинець Тетяни Василівни за виставу „ У нашім раї на землі” за творами Т.Г.Шевченка;

у номінації „ Актору – за краще втілення художнього образу сценічного героя”- Овдєєнко Станіславу Леонідовичу – актору Закарпатського обласного державного російського драматичного театру за роль сусіда у виставі „ Дуже проста історія” Б.Томаса;

у номінації „ Актрисі – за кращу акторську роль у виставі для дітей”- Кривчик Ларисі Валеріївні – актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок за ролі у виставах „По щучому велінню” М.Кропивницького та „Як їжак і дітвора рятували гусеня”Н.Генет, Т.Гуревич;

у номінації „ Актрисі – за краще втілення художнього образу сценічного героя”- Якубик – Гамазі Катерині Володимирівні – актрисі Закарпатського обласного державного українського музично – драматичного імені братів Юрія- Августина та Євгена Шерегіїв за роль Фрекен Бок у виставі „Малюк і Карлсон” А.Лінгрена;

у номінації „критик – театрознавець”- Зайцеву Олегу Дмитровичу – за книгу „Режисери Закарпатського театру ХХ століття”;

У галузі образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі:

у номінації живопису „за кращий традиційний реалістичний твір”- Ландовській Анні Федорівні– художнику – живописцю, члену Національної спілки художників України, за кращий традиційний реалістичний твір „ Осінь”;

у номінації живопису „за кращий новаторський твір”- Бібі Сергію Юрійовичу – художнику – живописцю, члену Національної спілки художників України, за серію творів „Зсуви„;

у жанрі станківої графіки- Фелдеші Петру Андрійовичу – художнику – графіку, члену Національної спілки художників України, заслуженому художнику України за твори „ Небесна сотня ”, „ Гей, пливе кача”;

у жанрі скульптури- Олашину Василю Степановичу- скульптору, члену Національної спілки художників України за серію скульптурних творів „Створення ”;

у жанрі монументальне мистецтво – Коржу Богдану Васильовичу – скульптору, члену Національної спілки художників України за скульптурний твір „Артеміда”;

у жанрі декоративно – прикладного мистецтва – Поповій Наталії Олексіївні – художнику – прикладнику, за декоративну серію „Спогади про зустріч” та „Червона чаша”;

у жанрі „Мистецтвознавча праця”- колективу авторів: Сирохману Михайлу Васильовичу – викладачу Закарпатського художнього інституту,заслуженому працівнику культури України, Габді Галині Олександрівні за художній альбом „Василь Габда”.

Рішення обласного комітету подано на розгляд та затвердження голови облради та голови ОДА.

Прес-служба облради

Loading...

Comments are closed.