Святим отцям подякували

Володимир Чубірко в ході зустрічі з святими отцями подякував їм за їх вклад в те, що ситуація на Закарпатті є стабільною, є толерантне ставлення в громаді один до одного незалежно від релігійних переконань. Також керівник ради висловив впевненість, що Церква допоможе суспільству в ці складні часи.

«Це Різдво і 2015 рік Україна зустрічає у тривозі. На українській землі війна. Сьогодні від російської зброї гинуть як наші воїни, так і мирні жителі на Сході. Важко зараз переоцінити роль Церкви. Боже слово сьогодні рятує від зневіри і розпачу, вселяє віру і надію. Гинуть закарпатські воїни. Хочемо сподіватися, що все наступного року війна зупиниться. Нас чекають дуже важкі реформи. І роль церкви буде значущою. Ви нам маєте допомагати будувати нову країну, лише за таких умов ми будемо мати новий шанс на майбутнє. Зі свого боку ми допомагали і будемо допомагати церкві. Цього року облрада приймала звернення в центральні органи влади щодо розмитнення гуманітарних вантажів і про зниження тарифів на енергоносії для церковних громад. І на наші звернення була позитивна реакція. Впевнений, що Різдво подарує нам надію на те, що світ буде кращим Ми переможемо. У нас буде краще майбутнє», – звернувся до очільників релігійних організацій Володимир Чубірко.

ДОВІДКОВО: На сьогоднішній день в області діють 1795 релігійних організацій 37-и віроспові­дань, течій та напрямів, з яких 1694 релігійних громад, 61 монастир, шість духовних навчаль­них закладів, вісім місіонерських товариств, дев’ять релігійних братств, три центри та 14 управлінь.

У 2014 році зареєстровано статути дванадцяти новоутворених релігійних громад (5 – греко-католицьких, 4 – Української православної церкви Київського патріархату, 2 – Української православної церкви та один єврейської релігійної хасидської громади „Хасідей Унгвар”).

Крім того, у січні – червні 2014 року було розглянуто та задоволено 77 заяви громадян щодо реєстрації статутів релігійних громад у новій редакції (37 – греко-католицької церкви, 20 – Української православної церкви, 8 – римсько-католицької церкви, 4 – Закарпатської реформатської церкви, 3 – адвентистів сьомого дня, 2 – християн віри євангельської-п’ятидесятників, Української Православної церкви Київського патріархату, по одному євангельських християн-баптистів та церкви Живого Бога).

Прес-служба облради

Comments are closed.