Микола Мешко: «В міліції мають працювати справжні професіонали»

20 грудня в Україні традиційно святкується День міліції.

Сьогодні наші правоохоронці стримують агресора на сході й підтримують порядок на інших теренах нашої країни. Тож про те, як працюється нашим міліціонерам, про можливі найближчі перспективи вирішив завести розмову не з досвідченим працівником МВС, а з молодим 26-річним старшим лейтенантом Хустського взводу ДПС Миколою Мешком, який пішов на непросту службу за покликом серця.

– Миколо, знаю, що твій батько також міліціонер, тож працювати в міліції було твоєю мрією чи все ж вирішив піти по батьківських стопах?

– Навпаки, батьки були проти мого рішення йти працювати в міліцію. Мама казала, що досить їй одного міліціонера, однак свого бажання стати міліціонером яне змінив. Тож після закінчення загальноосвітньої школи в рідному Виноградові вирішив вступити до Київвської національної академії внутрішніх справ у м. Київ. А в 2009 році розпочав свій трудовий шлях оперативним працівником карного розшуку Берегівського РВ УМВС у Закарпатській області. В 2011 перейшов на роботу в Хустський окремий взвод державної патрульної служби старшим інспектором, з того часу й працюю на цій посаді.

– Зараз після революції гідності нинішній міністр МВС Арсен Аваков анонсував проведення серйозних реформ в цій галузі. Яка твоя позиція щодо можливих нововведень? 

– Реформи дійсно потрібні, головне, щоб вони змінили щось на краще. За час невеликого відрізку часу відколи працюю в міліції вже зазнав кілька реорганізацій, але суттєвих якісних змін у нашій роботі не відбулося – проходила лише зміна назв підрозділів.

Наскільки мені відомо, взірцем для нас ставлять грузинський варіант реформ МВС. Якщо підемо цим шляхом, вважаю, це піде на користь державі й суттєво покращить роботу правоохоронців. У разі реформи в рази збільшиться заробітна плата міліціонера – за попередньою інформацією, якою володію, в середньому зарплатня працівника МВС становитиме 12 тисяч гривень. Повірте, за такого рівня оплати праці кожен працівник цінитиме свою роботу, буде соціально захищеним, а про корупцію при такому стані речей в органах МВС мають просто забути. Слід змінювати саму систему роботи міліції, тому повністю підтримую реформи, свідомо переконаний – в міліції мають працювати справжні професіонали. При цьому дуже важливо, щоб змінилося ставлення населення до міліції щоб вона сприймалася не як каральноий орган, а як справжня правоохоронноа структура, представники якої зможуть стати на захист й надати допомогу своїм громадянам.

– За час вашої роботи в міліції чи були події, які вас чимось вразили?

– Я ще молодий фахівець, але вже мав серйозні випробування на своєму шляху. Трапилися вони саме в цьому році під час двох відряджень. Спочатку побував в Києві під час революції гідності. А згодом нас відрядили в зону проведення антитерористичної операції, де виконували свої безпосередні функції по охороні порядку впродовж двох місяців. Спочатку на Донбасі охороняли центр для біженців у Святогорську, далі передислокувалися до Слов’янська. Саме в цей час наші Збройні Сили заходили в місто, після того як його покинули бойовики Гіркіна. Далі ще певний час перебували в Артемівську.

– Цікаво, яке відношення мешканців Донбасу до українсь-ких солдат та правоохоронців?

– Ставлення населення до нас неоднозначне. Серед місцевих були люди, які симпатизують нам та вітали нас як визволителів і всіляко допомагали. Але, на жаль, зустрічали й відвертих прихильників сепаратистів, які нам казали, що ми на українському Донбасі – непрохані гості й маємо залишити цю територію на поталу Моторолам та Гіркіним. Таким «добродіям» намагалися пояснювати, що ми – українська міліція, яка здійснює правоохоронні функції, контролює порядок на вулицях міста й жодним чином не збирається обмежувати в правах місцеве населення, яке дуже зазомбоване московською пропагандою.

– А в часи революційних подій які функції виконував ваш взвод у Києві?

– Після прибуття до столиці нас відправили працювати спільно з працівниками Державтоінспекції на вулиці Києва, щоб «розвантажити» щільний транспортний потік.

– Реформи на нас чекають, сподіваюсь, у найближчому майбутньому, а як оцінюєте реальний стан справ нашої міліції? 

– З моєї сторони важко давати оцінку загальній роботі всіх відомств МВС, але зазначу, що відчутно зросло навантаження на працівників. За відгуками старших колег, за цей невеликий період значно виріс рівень злочинності, кажуть, що такого навіть не було в «лихі» 90-ті роки. Звісно, це пов’язано з бойовими діями на сході країни, звідки нерідко зброя перевозиться й до інших регіонів України. А якщо є зброя, то вона рано чи пізно може вистрілити, як бачите, стріляє дуже часто.

– Незабаром ваше професійне свято, що хотіли побажати собі й своїм колегам?

– Насамперед сімейного благополуччя, здоров’я, терпіння у наш непростий час. Вірю й маю надію на те, що все скоро зміниться на краще. Користуючись нагодою, хочу подякувати нашому обласному керівнику Михайлу Михайловичу Бойчуку за підтримку запевнити, що й на нас також можна розраховувати у важкі часи.

Антон СОЙМА, газета “НЕДІЛЯ”

Comments are closed.