На Закарпатті наразі не відключають світло

Установа спростувала інформацію про відключення світла

У понеділок, 22 грудня 2014 року, на окремих закарпатських Інтернет-сайтах з’явилася інформація на кшталт «Перед Новим роком в Ужгороді вимикатимуть світло» або «Графік відключення світла на Закарпатті з 22 до 26 грудня». У всіх цих інформаціях подається така фраза: «Закарпаттяобленерго інформує, що йдеться начебто не про віяльні, а про планові відключення, пов’язані з виконанням робіт з обслуговування електричних мереж».

Керівництво ПАТ «Закарпаттяобленерго» наголошує, що дана інформація не відповідає дійсності. Насправді у документі, що оприлюднений на офіційному сайті ПАТ «Закарпаттяобленерго» під назвою «Планові відключення», йдеться виключно про роботи з обслуговування електричних мереж, що спрямовані на підвищення надійності електропостачання та покращення якості обслуговування споживачів. Такі роботи проводяться кожного тижня, і так само кожного тижня затверджуються відповідні графіки планових робіт, що передбачено чинними документами. У розділі «Планові відключення» вказуються місця та орієнтовні дати виконання робіт. Графіки аварійних відключень (ГАВ) до Планових відключень не мають ніякого відношення. Нагадаємо також, що Графіки аварійних відключень на початку кожного року розробляються та затверджуються ПАТ «Закарпаттяобленерго» виключно за погодженням із Закарпатською обласною державною адміністрацією. Упродовж поточного року ПАТ «Закарпаттяобленерго» ЖОДНОГО РАЗУ не застосовувало Графіки аварійних відключень і за огляду на них не припиняло електропостачання споживачам області.

Крім того, керівництво ПАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує, що вже неодноразово повідомляло і вкотре наголошує: у Закарпатській області наразі не застосовують Графіків аварійних відключень. Це пов’язано з кількома чинниками. «Найперший – більшість потужних підприємств Закарпатської області дотримуються встановлених лімітів. Окремі підприємства добровільно зменшили навантаження, отже, в примусовому порядку цього не потрібно робити, – прокоментував перший заступник генерального директора-директор з енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго» Артем Мартинюк. – Так само важливим є той факт, що населенню області вдається самотужки обмежувати власне споживання, про це ми неодноразово просили побутових споживачів. Ще один фактор – тепла погода,завдяки чому в споживачів немає потреби використовувати прилади для електрообігріву на повну потужність. Вагомим у даному питанні є й конструктивний підхід до питання контролю за дотримання граничних рівнів і встановлених лімітів такою службою, як Держенергонагляд у Закарпатській області. Усі ці спільні зусилля дають результат – у Закарпатті наразі немає необхідності застосовувати Графіки аварійних відключень, оскільки ми вкладаємося в доведені ліміти потужності. Вірю, що завдяки таким спільним зусиллям і в подальшому наша область уникатиме обмежень, а наша держава зрештою вийде з тяжкого енергетичного випробування».

Керівництво ПАТ «Закарпаттяобленерго» просить журналістів з уважністю подавати отриману інформацію і намагатися подавати її без перекручень, оскільки це викликає паніку серед населення. Нагадуємо, що за будь-якими роз’ясненнями можна звернутися до ко-центру товариства за номером 0-800-50-16-20 (цілодобово, безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів).

Прес-служба ПАТ «Закарпаттяобленерго»