Банківські установи Закарпаття запрацюють для клієнтів лише 6 січня

Через свята Нацбанк обмежив фінансові операції.

В Україні вже третій день поспіль, із 31 грудня, не працюють для клієнтів комерційні та державні банки. Стільки ж днів фінустанови ще не працюватимуть. Нормальну роботу банки відновлять лише 6 січня, але потім знову прийдуть святкові вихідні. Скористатися більшістю банківських послуг нині проблематично через тотальні новорічно-різдвяні вихідні та обмеження в роботі системи.

Національний банк ще на початку грудня затвердив графік роботи системи електронних платежів (СЕП). Із 1 по 4 січня – вихідні, тому більшість банківських систем не працюватимуть, наголосили в НБУ.

У понеділок, 5 січня, банки хоч і працюватимуть, проте “без клієнтів і забезпечуватимуть комплекс робіт, пов’язаних з початком нового звітного року. Міжбанківські перекази коштів через СЕП у цей день не здійснюватимуться”.

І лише 6 і 8 січня СЕП і банківська система України працюватимуть у звичайному режимі. Між цими днями – знову вихідний – 7 січня буде Різдво. “У разі потреби з 1 до 5 січня (включно) і 7 січня 2015 року банки за рішенням своїх керівників можуть здійснювати касові операції, а також валютно-обмінні операції з готівковою іноземною валютою в пунктах обміну іноземної валюти. Офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, установлений та оприлюднений Національним банком України 29 грудня 2014 року, діятиме до часу його наступного встановлення 6 січня 2015 року”, – уточнили в Нацбанку.

Офіційні курси валют НБУ нині такі: долар – 15,76 грн, євро – 19,23 грн, російський рубль – 30 копійок. Комерційні банки обіцяють, що у ці святкові дні безперебійно працюватимуть банкомати. Тим часом Порошенко затвердив закон щодо спрощення капіталізації банків.

http://tsn.ua