В Ужгороді зацвіло дерево, назване на честь королеви Нідерландів

В обласному центрі Закарпаття зацвіла павловнія. Дерево, яке також називають адамовим, цвіте фіолетово-блакитним квітом, що за формою нагадує дзвіночки.

В Україні такі дерева є рідкістю і ростуть вони здебільшого у ботанічних садах, тоді як в Ужгороді розлоге дерево розташоване в історичному центрі міста на площі Корятовича.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Вікторія Жуйко-Сабо, на час цвітіння павлонії площа Корятовича стала ще одним туристичним місцем.

Помилуватись незвичним квітом приходять туристи і місцеві мешканці, адже ужгородська павловнія одна з найбільших в Україні. Через це в місті полюбляють розповідати, нібито дереву більше ста років. Однак, як розповів завідувач кафедри ботаніки біологічного факультету Ужгородського національного університету Олег Колесник, воно були висаджене на початку 1970-х років.

 

 

 

 

 

«Дерево назване в честь російської принцеси Анни Павлівни, дочки Павла І, яка згодом стала королевою Нідерландів. Дерево походить з Азії, на Закарпатті воно прижились, бо в нас схожа кліматична зона. Воно швидко виростає, набирає великих розмірів за досить короткий проміжок часу, дуже декоративне, цвіте весною ще до розпускання листків», – розповів фахівець.

Після себе блакитно-фіолетові квіти залишають невеличкі коробочки з насінням, які можуть висіти на дереві більше року.

Фото Alexander Gereshko

http://zik.ua