Ужгородські баскетболісти повернулись із бронзою

Змагання відбулися на початку травня

На початку травня в Рівному відбувся фінальний тур Чемпіонату західного регіону України. Дві півфінальні пари склали БК Пульсар-ОШВСМ (Рівне) & БК Ужгород-УЖНУ та БК Будсервіс (Сарни) & БК ВАМБУД (Івано-Франківськ).

Ужгородці впевнено почали поєдинок проти пульсарівців, які ще три роки тому грали в суперлізі. Але після перерви господарям удалося вирівняти перебіг подій на майданчику і вихопити перемогу – 93:80.

У матчі за бронзові нагороди наші баскетболісти зійшлися з івано-франківським БК «ВАМБУД», який просто знищили з рахунком 89:49. Тож перше місце в західному регіоні посів БК Пульсар-ОШВСМ, який упевнено обіграв БК «Будсервіс» із Сарн – 81:68.

Майже без відпочинку вся четвірка вирушила на фінальний тур Чемпіонату України з баскетболу, який відбувся 7–10 травня в Сумах.

Суперником у чвертьфіналі нашої команди стала БК «Спарта» з Дніпропетровська, яка торік обіграла нас на цій же стадії першості. І з самого початку матчу дніпропетровці заволоділи ініціативою і виграли першу чверть з рахунком 19:12, але завдяки агресивній грі в захисті наші баскетболісти відчули впевненість у власних силах, і всередині третьої чверті ми перемагали з рахунком 65:43. Підсумковий рахунок 94:83 – і БК Ужгород-УжНУ вперше в своїй історії пробився до півфіналу Чемпіонату України, де на нього чекали БК «Черкаські Мавпи-2».

З самого початку півфінальної зустрічі ужгородські баскетболісти вихопилися вперед, але молоді черкаські хлопці, котрі чи не всі є збірниками у своїх вікових категоріях, задали дуже високий темп, який нашим збити не вдалося. До того ж показали жахливий для себе показник реалізації трьохочкових кидків – 4 із 40. У підсумку – поразка 76:85. Після гри наші кошиківці довго намагалися зрозуміти, чого не пройшли до фіналу: статистика свідчила перевагу за всіма показниками. Утім у баскетболі перемагає той, хто більше закидує в кошик суперника, і цей досвід ужгородській молоді ще неодмінно стане в пригоді.

У грі за третє місце ужгородці змагалися з БК «Одеса», якому поступилися 68:83 і фінішували четвертими.

Виступ своїх підопічних прокоментував тренер Олександр Зубковський: «З одного боку, четверте місце, напевно, найменш бажане, адже закінчуєш чемпіонат двома поразками, зупиняєшся за крок від медалей, за маленький крок від підвищення в класі (за умови перемоги в півфіналі наша команда потрапляла напряму до вищої ліги). Але попри це все ми рухаємося вгору, хай маленькими кроками, але йдемо (учетверте поспіль потрапляємо до фінальної вісімки, хоч уперше граємо в півфіналі), і в підсумку ми таки четверті серед 28 команд першості України.

Після матчу за третє місце до мене підійшла директор Чемпіонату України Лариса Олексіївна Шабанова і сказала, що їй дуже сподобалася наша команда, і якщо ми вирішимо питання з фінансуванням участі у вищій лізі, то вона готова порушити клопотання на засіданні ради ФБУ про позачергове включення нашого клубу до вищого дивізіону. Проте вища ліга – це зовсім інший рівень проведення змагань, інші витрати, і поки що, на жаль, в області нема людини, яка готова взяти на себе такий тягар. А допомога нам так потрібна».