19 травня – цей день в історії України та світу

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

1484 – в Московському Кремлі закладено Благовіщенський собор за велінням Великого князя Івана III Васильовича.

1606 – на Червоній площі в царі «викрикнули» боярина Василя Івановича Шуйського.

1649 – Англія проголошена республікою.

1728 – Петро II переніс столицю Росії з Санкт-Петербурга назад у Москву.

1897 – завершився термін ув’язнення Оскара Уайльда в Редінгской в’язниці.

1908 – на сцені паризької «Гранд-опера» Сергій Дягілєв поставив оперу М. Мусоргського «Борис Годунов» з Федором Шаляпіним в головній ролі.

1910 – повернення комети Галлея: Земля перетнула хвіст комети. З цієї нагоди в США пройшов жвавий розпродаж таблеток «Комета», які пропонувалися як протиотрута: поширювалися чутки, що в хвості комети містяться отруйні речовини.

1922 – Всеросійська конференція комсомолу ухвалила рішення «Про повсюдне створення піонерських загонів»; дата заснування Всесоюзної піонерської організації.

1926 – Томас Едісон вперше виступив по радіо. Розгубившись, винахідник вимовив: «Я не знаю, що й сказати … Я вперше говорю перед такою штуковиною. На добраніч!».

1979 – весілля Еріка Клептона і Патті Бойд, на честь якої музикант ще в 1970 написав пісню «Layla».

1980 – на екрани СPСР вийшов фільм Андрія Тарковського «Сталкер» за мотивами роману братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі». У головних ролях знялися Олександр Кайдановський, Анатолій Солоніцин, Микола Гринько, Аліса Фрейндліх.

1989 – з 19 по 21 травня в Москві пройшов перший всесоюзний конкурс «Міс СPСР – 89». Переможницею стала московська десятикласниця Юлія Суханова (172, 55, 91-59-90).

1991 – в Кувейті суд засудив до довічного ув’язнення людину за те, що той надів майку із зображенням Саддама Хусейна

1995 – На екрани США вийшов фільм «Міцний горішок 3».

2005 – на конференції міністрів освіти країн Європи в Бергені (Норвегія) ухвалили рішення про приєднання України до Болонського процесу.

19 травня народились:

1762 – Йоганн Готліб Фіхте, німецький філософ і громадський діяч, представник німецького класичного ідеалізму.

1860 – Михайло Миколайович Волконський, князь, надвірний радник, белетрист і драматург, автор гостросюжетних історичних романів, повістей, оповідань, фейлетонів і подорожніх нарисів.

1870 – Фіш, Альберт Гамільтон, американський серійний вбивця і канібал.

1903 – Микола Михайлович Ромадін, живописець-пейзажист, народний художник СPСР, академік АХ СPСР («Волга російська ріка», «Берендеїв ліс»).

1904 – Михайло Юрійович Блейман, кінодраматург, теоретик кіно, який пропрацював у кіно півстоліття і який написав сценарії класичних фільмів радянського кінематографа: «Непереможні», «Подвиг розвідника» (Сталінська премія) та ін

1907 – Микола Литвинов, режисер, народний артист РPФСР, один з організаторів і провідних майстрів радіомовлення для дітей.

1930 – Леонід Харитонов, актор театру і кіно, заслужений артист РPФСР, актор МХАТу ім. Горького («Солдат Іван Бровкін», «Москва сльозам не вірить», «Росія молода», «Чародії»).

1955 – Катерина Образцова, режисер і актриса, внучка народного артиста СPСР, великого лялькаря Сергія Володимировича Образцова.

1972 – Дженні Сесілія Берггрен, учасниця шведської поп-групи «Ace of Base».

1975 – Єва Польна, співачка, солістка групи «Гості з майбутнього».

1977 – Наталія Орейро, аргентинська співачка і актриса, уродженка Уругваю.

http://www.parta.com.ua

 

Comments are closed.