Der Spiegel: Росія не піде в наступ проти України і хоче вийти з війни

[Total: 0    Average: 0/5]

Росія не планує нового наступу проти України в Донбасі. Натомість Кремль намагається знайти вихід, щоб вийти зі збройного конфлікту.

Про це на сторінках журналу Der Spiegel пише московський кореспондент Крістіан Ніф.

Він звертає увагу на те, що президент України Петро Порошенко останнім часом говорить про підготовку атаки Росії після того, як українські солдати захопили двох співробітників російських спецслужб. Але, на думку оглядача, це не новина і не привід для розмов про російський наступ.

“Давно відомо, що російська влада відправляє в Україну солдатів, а потім бреше, що їх там немає”, – йдеться в статті.

Натомість Ніф звертає увагу на зміни у дипломатичній риториці Москви. Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявляв, що самопроголошені “ДНР” і “ЛНР” повинні лишитися в складі України. Також російський дипломат говорив про повагу до Порошенка, з яким Москва може вести справи.

Таким чином, Росія, схоже, “попрощалася з проектом “Новоросія”, оскільки саме він нашкодив російській економіці і привів її до занепаду. “Навіщо Кремлю “вкладати” в Україну ще більше грошей і крові? Вона і так опинилася на межі банкрутства з 40-мільярдним зовнішнім боргом. Тож небезпечного дива вона не покаже” – пише німецький оглядач.

Натомість, вийшовши з конфлікту в Україні, Росія зможе відновити діалог з США, який намагається підтримувати його через війну в Сирії і проблемну ядерну програму в Ірану. Тож не виключено, що Вашингтон і Москва досягли компромісу щодо Сходу України. Але про Крим дипломати обох країн не говорили.

Заступник командувача АТО Сергій Галушко в ефірі 112 Україна заявив, що проросійські бойовики не мають засобів для повномасштабного наступу. Крім цього, Росія утримує вздовж українського кордону угруповання, що складається з 45 батальонно-тактичних і 16 ротні тактичних груп. “Ми їх оцінюємо в 8 860 тис. чоловік, чотири комплекси “Точка-У”, 190 танків, 500 бойових машин”, – уточнив він.

Однак президент України Петро Порошенко не вірить Путіну і готується до відбиття наступу. Порошенко зазначив, що в інтересах України завершити війну, але виконувати Мінські угоди “не збираються ні Росія, ні підтримувані нею терористи”.

У свою чергу Генеральний серктер НАТО Єнс Столтенберг застерігав на початку місяця, що бойовики і Росія готові до наступу в Донбасі найближчим часом

http://dt.ua

Comments are closed.