Закарпатські депутати готуються до сесії

Тиждень розпочався із засідання комісій.

25 травня депутати розпочали підготовку до наступної, 23-ї, сесії обласної ради, засідання якої планується провести 28 травня .

Наразі, відбулося засідання кількох комісій: з питань охорони здоров’я (В. Смоланка), з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій (Б.Кинів), з питань екології та використання природних ресурсів (М.Цірик), з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення (А. Ліврінц).

На засідання з питань охорони здоров’я прибула група медпрацівників із Воловечиини щодо невиплати зарплати бюджетникам за квітень, у т.ч й лікарям, медсестрам. Депутати вислухали проблеми та пропозиції воловеччан, їхні думки та побажання та наголосили, що цього річ змінена система виплат зарплати бюджетникам, тому такі проблеми переживають і в інших регіонах України. Та вирішили рекомендувати питання на обговорення сесії облради.

Далі депутати традиційно обговорили матеріали сесії стосовно життєзабезпечення краю, соціального захисту його жителів та розгляду змін і доповнень до низки раніше ухвалених галузевих програм у сфері охорони здоров»я, освіти, культури та транскордонного співробітництва.

Найперше розглянули проект рішення про затвердження обласної комплексної програми на 2015 – 2017 роки щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих. Програма розроблена в умовах проведення в Україні антитерористичної операції, тому виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій її учасникам, членам їх сімей, пораненим військовослужбовцям, а також сім’ям, члени яких загинули під час проведення АТО, зокрема у частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб.

Програма на сьогодні є надзвичайно актуальною та потребує залучення фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів. На момент розроблення цього документу в Закарпатській області нараховувалося 63 загиблих учасників АТО, понад 200 поранених. Члени сімей загиблих та члени сімей інвалідів потребують фінансової допомоги, деякі з них – поліпшення житлових умов, а також психологічної підтримки. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми – 43300,0 тис. грн..

Уважно обговорили депутати та підтримали проект рішення про затвердження Програми розвитку співробітництва на 2015 – 2016 роки між Закарпатською обласною радою (Україна) та Загальними Зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), підписану 22 травня 2015 року в м. Берегдароц. У контексті євроінтеграції України сторони сприяють активній участі двох регіонів у Програмі ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки, інших програмах Європейського Союзу, а також Стратегії ЄС для Дунайського регіону щодо можливості спільного використання.

Та заохочуватимуть обмін досвідом у всіх можливих сферах між органами державної влади, місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, іншими інституціями Закарпатської та Саболч-Сатмар-Березької областей, передачі і впровадженню європейських стандартів у сфері державного управління та місцевого самоврядування. Сторони також приділятимуть особливу увагу співпраці в галузі охорони навколишнього середовища, спільного управління водним басейном р. Тиса, стимулюванню програм реабілітації територій, водного господарства та протипаводкового захисту, а також у сфері запобігання надзвичайних ситуацій, а також сприятимуть створенню сприятливих умов для збереження і розвитку усіх форм культурно-гуманітарного співробітництва між Закарпатською та

Саболч-Сатмар-Березькою областями, поглибленню співпраці у сфері освіти, науки, медицини, культури, релігії, екології, туризму, засобів масової інформації, музейної та архівної справи, що позитивно впливатиме на розвиток міжнаціональних та міжлюдських контактів, збереженню історичної спадщини, мовних і культурних традицій української національної меншини в Угорщині та угорської в Україні .

Якість питної води в нашому краї є актуальною. Це джерело життя і здоров»я людини. Тому депутати підтримали внесення змін до Програми „Питна вода Закарпаття” на 2012-2020 роки. Цьогоріч на заходи програми передбачається 106, 72 тис.грн.
Уважно вивчити зміни до Програми “Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2015 рік”. Цим проектом рішення збільшуються видатки на надання одноразової матеріальної допомоги для проведення невідкладних операцій з трансплантації за межами України.

Прискіпливо вивчили на комісіях і питання внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік та опрацювали низку рішень про надра, майно тощо.

Завтра матеріали наступного пленарного засідання вивчатимуть депутати решти постійних комісій.

Прес-служба облради