Вкладники банків не матимуть права достроково забрати депозити

18 червня набирає чинності закон, який забороняє достроково забирати вклади.

Відзавтра, 18 червня, набирає чинності закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів”. Документ сьогодні надрукували в офіційній пресі – газеті “Урядовий кур’єр”, пише УНІАН. Закон, зокрема, передбачає, що вкладники банків відтепер не зможуть достроково забрати із банків строкові депозити аж до закінчення цього терміну.

Також виокремили депозити на вимогу (поточні та карткові рахунки, депозити без певного строку) у Цивільному кодексі України. Такі вклади можна буде забрати в будь-який момент, але відповідно до умов банківських договорів. Закон встановлює, що дострокове повернення вкладнику банківського строкового вкладу на його вимогу можливе виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору з банком.

Водночас закон передбачає безумовну вимогу до банків з вкладами на вимогу видавати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Згідно з перехідними положеннями закону, його норми стосуються тільки нових договорів з банками, укладеними після набрання законом чинності. Також закон зобов’язує Національний банк привести свої нормативні документи у відповідність до нього упродовж трьох місяців.

За оцінками НБУ, закон дозволить знизити ризики банківської системи в результаті більш ефективного управління ліквідністю, оскільки проблема дострокового зняття депозитів і незабезпеченість ресурсами банківських операцій є однією з основних причин низької ліквідності та неплатоспроможності банків.

http://tsn.ua