Українцям нарахують субсидії заднім числом?

Українці масово нарікають, що оформили субсидії за новою системою, а знижок на “комуналку” не отримали – у платіжках за травень вказана повна вартість за послуги, без пільг.

У родині киянки Ольги Гальченко живуть скромно. Місячний бюджет родини із п’ятьох осіб – усього 6,5 тис. грн. Трохи більше тисячі – на людину. Щоб хоч якось зекономити і більше грошей витрачати на дітей, Ольга оформила житлові субсидії ще восени. Протягом півроку отримувала пільги. Завдяки субсидії родина заощаджувала майже 550 грн на місяць під час опалювального сезону і 330 грн у теплі місяці.

Навесні Ольга Гальченко вирішила переоформити субсидію за новою системою. Проте їй сказали, що пільги на сплату житлово-комунальних послуг їй переоформлять і продовжать автоматично. Проте у платіжках за травень жодних пільг їй не нарахували, а виставили рахунки за послуги за повною вартістю. “Нам усе-таки потрібен час для того, щоб переоформити субсидію. Тому в травні прийшла платіжка стара. Але при нарахуванні субсидії, переоформленні субсидії все одно людині розрахують субсидію, вже починаючи із 1 квітня 2015 року. Тобто всі витрати їй будуть відшкодовуватися”, – запевнив міністр соціальної політики Павло Розенко.

Тобто українцям нарахують субсидії заднім числом. Загалом, за субсидіями звернулися понад один мільйон родин. Розенко прогнозує, що у вересні-листопаді ще стільки ж сімей оформлять пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Тим, хто тільки збирається отримати знижки на оплату “комуналки”, радять уважно заповнювати документи – заяву та декларацію. Інакше оформлення субсидій затягнеться, або й узагалі можуть відмовити в отриманні знижок. За інформацією Міністерства соцполітики, найбільше помилок люди роблять в другому розділі декларації. Там необхідно вказати дані про доходи осіб, які проживають у житловому приміщенні. У колонці “Вид доходу” правильно писати: пенсія, заробітна плата, стипендія, допомога з безробіття. Джерело доходу – це організація, де людина отримує гроші: Пенсійний фонд, компанія, навчальний заклад, соціальний фонд. Усі дані мають обов’язково бути за останні 12 місяців.

Хоча процедуру отримання субсидій можуть ще спростити. Принаймні, у Мінсоцполітики нині працюють над цим. “Міністерство готує комплексне рішення щодо внесення змін до порядку призначення житлових субсидій, яке передбачає врегулювання найбільш гострих питань, які виникли під час перших місяців роботи нової системи”, – зазначив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, якого цитує прес-служба відомства. Насамперед, це стосується заповнення декларацій в частині декларування розмірів доходів. “Заяви і декларації, які отримують органи соцзахисту, містять велику кількість помилок і неточностей.

Ми пропонуємо внести зміни і передбачити, що громадяни декларуватимуть лише вид доходу і організацію, від якої вони отримують дохід. Розмір доходу органи соцзахисту будуть отримувати самостійно. Це дасть можливість уникнути масових помилок при заповненні декларацій”, – сказав Музиченко. Також хочуть надати можливість громадянам декларувати доходи не за календарний рік, а за попередні три місяці. Водночас одноразова допомога не враховуватиметься до сукупного доходу родини. Музиченко наголосив, що адміністративні стягнення застосовуватимуть лише до тих, хто свідомо подаватиме недостовірну інформацію.

 http://tsn.ua

One thought on “Українцям нарахують субсидії заднім числом?

  • 04.07.2015 at 15:29
    Permalink

    Теж продовжено субсидію автоматично. І у червні за травень, і у липні за червень теж платіжки старі (без нарахованої субсидії).

Comments are closed.