24 червня православні християни моляться перед іконою Пресвятої Богородиці «Достойно є»

Чудотворна ікона Божої Матері «Достойно є» знаходиться в столиці Афону місті Кареї на горнім місці вівтаря соборного храму. Час її явління визначається 980 роком.

Даний образ особливо шанується завдяки наступному випадку.

У кінці Х століття недалеко від Афонського Карейского монастиря в келії жив один старець-відлюдник зі своїм послушником. Одного разу старець вирушив на всенощне бдіння в храм, а послушник залишився в келії вичитувати молитовне правило. Як тільки настатала ніч, він раптово почув стукіт у двері. Відчинивши її, юнак побачив перед собою незнайомого ченця, який попросив дозволу увійти. Послушник впустив його, і вони разом почали молитовні піснеспіви.

Так проходила їх нічна служба своїм чином, доки не настав час величати Пресвяту Богородицю. Ставши перед Її іконою «Милуюча», послушник почав співати загальноприйняту молитву: «Чеснішу Херувим…», але гість зупинив його і сказав: «У нас не так величають Божу Матір» – і заспівав інший початок: «Достойно є…». А потім вже до цього додав «Чеснішу Херувим…».

Інок наказав послушникові завжди співати в цьому місці богослужіння щойно почуту пісню на честь Богородиці. Не сподіваючись, що він запам’ятає настільки чудові слова почутоюї молитви, послушник попросив гостя їх написати. Але в келії не було ні паперу, ні чорнила, і тоді незнайомець написав слова молитви пальцем на камені, який несподівано став м’яким, як віск. Потім він раптово зник, і чернець тільки і встиг запитати в мадрівника, його ім’я, на що той відповів: «Гавриїл».

Старець, який повернувся з храму, був дуже здивований, почувши від послушника слова нової молитви. Вислухавши його розповідь про чудесного гостя і побачивши чудово написані слова піснеспіва, старець зрозумів, що небожитель, який з’явився – це архангел Гавриїл.

Звістка про чудесне відвідування архангела Гавриїла швидко поширилася по Афону і дійшла до Константинополя. Афонські ченці відіслали в Константинополь кам’яну плиту з написаною на ній піснею Богородиці як доказ істинності переданої ним звістки. З того часу молитва «Достойно є» стала невід’ємною частиною православних богослужінь. А ікона Божої Матері «Милуюча» разом з колишньою назвою називається також «Достойно є».

http://religions.unian.ua