Юны закарпатці виготовили композицію “Україна – єдина”

Обласний організаційно-методичний центр культури напередодні Дня Конституції України організував для дітей майстер-клас з виготовлення традиційної закарпатської ляльки-мотанки.

Також діти виготовляли композицію «Україна-єдина». Майстер-клас проводили на базі обласного спеціалізованого дитячого пульмонологічного санаторію «Малятко» художник-модельєр, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Марія Купарь та заслужений майстер народної творчості України Наталія Стегура. Захід відбувся за сприяння депутата обласної ради Антона Зелінського.

23 дітей, які оздоровлюються в санаторії змогли долучитися до традицій виготовлення ляльки-мотанки і власноруч виготовити композицію з солоного тіста «Україна – єдина країна». Марія Купарь зазначила, що лялька- мотанка – це оберіг наших душ. «Раніше дівчата, готуючи скриню з весільним посагом, разом з рушниками та сорочками, клали туди своїх ляльок, потім вони ставились до дитячої колиски, щоб оберігали дитя від хвороб та поганих очей». Наталія Стегура розповіла дітям про технологію виготовлення солоного тіста, ази ліплення і запікання скульптур з нього. Майстриня подарувала закладу хлопця зі Сходу України та закарпатську дівчину, як символ єдності, які ввійдуть до композиції «Україна- єдина країна». Фігури будуть викрашені в патріотичні кольори та об’єднані в єдину композицію.

Директор обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук зазначає, що такі заходи насамперед проводяться з метою патріотичного виховання підростаючого покоління. «Наші майстрині вчили дітей виготовленню ляльки-мотанки. І їм це дуже сподобалося. Також молодь створила композицію «Україна-єдина», яка залишиться у санаторії. Нашими фахівцями розроблено такий захід для дітей, щоб було і цікаво, і корисно водночас», – зазначила керівник центру.

Обласний організаційно-методичний центр культури