Іван Небесник святкує поважний ювілей

Ректор єдиного у Закарпатті художнього інституту чекає головного подарунку – статусу академії для свого вишу

25 червня своє 60-ліття відзначає добре знаний і шанований у краї та за його межами культурний діяч, науковець, ректор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник.

Із нагоди ювілею, в актовому залі інституту відбулося розширене засідання вченої ради вишу, до якого долучились провідні вітчизняні вчені-мистецтвознавці, представники культурної та освітньої галузей Закарпаття, творча інтелігенція краю.

З 1982-го року працюючи викладачем в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, Іван Небесник здобув чималий авторитет серед колег і в 1990-му обраний директором навчального закладу. Саме під його керівництвом 5 років потому училище стало коледжем, а згодом, у 2003-му році засновано Закарпатський художній інститут. На черзі – академія. Принаймні, здійснення цього давнього задуму Івану Небеснику як продовжувачеві справи Адальберта Ерделі щиро бажали всі присутні. Закарпатська художня школа – одна з найбагатших та найоригінальніших в Україні й, безумовно, заслуговує бути репрезентованою на рівні власної академії, – мовилося у виступах. Зараз ця перспектива близька, як ніколи: виш успішно пройшов ліцензійну експертизу і наразі чекає офіційного підтвердження.

Іван Небесник – автор більше сотні науково-методичних праць, професор, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії ім.Й.Бокшая та А.Ерделі, в арсеналі мистецтвознавця ще низка досягнень, до яких сьогодні додалися нові – як от золота медаль від Національної академії мистецтв України та спеціальна відзнака “Гідний шани” від Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Крім того, ювіляр одержав від гостей чимало приємних подарунків, приміром, власний портрет у виконанні художника Василя Скакандія.

 Управління культури Закарпатської ОДА

Comments are closed.