На Закарпатті працюють 78 мовних таборів

Як зазначив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак, полікультурність та багатомовність нашого регіону відіграли важливу роль в організації та функціонуванні таборів.
Відтак, у червні на базі 78 навчальних закладів області організовано роботу літніх мовних таборів. «Так, у районах компактного проживання національних спільнот на базі одного навчального закладу успішно працювали табори з використанням чотирьох мов: української, англійської, німецької та угорської упродовж кожного робочого для усіх учнів, тобто усі учасники працювали щодня з чотирма мовами. Загалом у мовних таборах окрім англійської, німецької та французької мов використовувалися українська, угорська, румунська, російська, чеська та словацька мови», – розповів Михайло Андрійович.

За словами посадовця, удосконалювати мовні навички школярам допомагали 401 учитель іноземних мов, 65 волонтерів серед яких, окрім студентів закарпатських вишів, були носії мови з Корпусу Миру США, благодійних німецьких, австрійських, американських та чеських організацій. У ряді навчальних закладів до роботи мовного табору залучалися також психологи, вчителі фізкультури, образотворчого та музичного мистецтв, трудового навчання тощо, що забезпечило інтегровані види роботи мовного табору.

«Позитивним фактором стало залучення вчителів іноземної мови різних шкіл до роботи у мовних таборах окремих навчальних закладів районів. Заслуговує на увагу досвід роботи мовних таборів природничо-математичного спрямування, у яких іноземна мова (англійська) слугувала засобом спілкування та інструментом передачі інформації», – зауважив Михайло Андрійович.

Він також акцентував, що серед найпопулярніших напрямків роботи таборів стали театральні студії, розробка проектів, кінозали, дискусійні клуби. Вчителями використано та адаптовано розробки програм діяльності літніх мовних таборів міжнародних організацій та видавництв, представлених на сайті МОН та різних іншомовних освітніх сайтах Також створено власні дидактичні матеріали та форми презентації роботи табору.

У таборах активно проводять концерти та театралізовані вистави перед місцевими громадами, молодіжні флеш-моби, відео- та фото звіти, повідомили газеті «Наш Ужгород» у прес-службі Закарпатської ОДА.

«Умотивована участь учнів, зацікавленість батьків, популяризація серед місцевого населення – вплинули на активну волонтерську та самовіддану роботу вчителів іноземних мов у літніх мовних таборах», – резюмував директор департаменту освіти і науки ОДА Михайло Мотильчак.

https://zakarpatpost.net

 

Comments are closed.