На Закарпатті проходять семінари з прав усиновлених дітей

Протягом червня начальники та працівники служб у справах дітей райдеражадміністрацій та міськвиконкомів, які ведуть питання усиновлення, взяли участь у семінарах з питань здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей.

Як повідомила начальник Служби у справах дітей Закарпатської ОДА Світлана Якімеліна, проведення кущових семінарів-навчань розпочато 19 червня п.р. у м. Хуст, в яких, окрім місцевих, взяли також участь спеціалісти Тячівської та Рахівської райдержадміністрацій.

«Серед питань, які розглядались під час семінару – своєчасність взяття дітей на облік з усиновлення, правильність заповнення анкет на дітей, наповнюваність обліково-статистичних карток в ЄІАС „Діти”, контроль за умовами проживання і виховання усиновлених дітей», – каже Світлана Степанівна. Окремо розглянули питання роботи з громадянами, які виявили бажання взяти на виховання в свою сім`ю дитину сироту, або ж позбавлену батьківського піклування, а також активізації роботи з національним усиновлювачем.

Спеціалістам служб у справах дітей наголошено на неприпустимості порушень вимог законодавства з питань захисту прав дитини і формального виконання посадових обов’язків, а також про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог законодавства з питань усиновлення. «Начальники служб у справах дітей отримали завдання негайно провести роботу з підвищення професійного рівня фахівців, які ведуть питання усиновлення. Крім цього – організувати відповідні наради зі спеціалістами щодо якісної роботи з кандидатами та відповідальності за прийняті рішення та дії в інтересах дітей. А також – взяти під особистий контроль дотримання вимог законодавства у сфері всиновлення і реалізації права дитини на сімейне влаштування», – зазначила посадовець.

Упродовж червня п.р. в краї проведено ще три подібні кущові семінари. Зокрема, 24 червня у місті Ужгород участь у таких навчаннях взяли начальники та спеціалісти служб у справах дітей Ужгородської, Великоберезнянської, Перечинської РДА, а також Ужгородського та Чопського міськвиконкомів. 25 червня у місті Виноградові – фахівці Виноградівської, Іршавської, Берегівської райдержадміністрацій та Берегівського міськвиконкому, а 26 червня у Мукачеві – спеціалісти Мукачівської, Воловецької, Свалявської, Міжгірської РДА та Мукачівського міськвиконкому.

Прес-служба Закарпатської ОДА