Мукачівська православна єпархія вшанувала день пам’яті святителя Іоанна, архієпископа Шанхайського архієрейським богослужінням

В день пам’яті святителя Іоанна, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Троїцьку парафію Мукачева, де звершив архієрейське богослужіння в капличці на честь святителя Іоанна Шанхайського.

Після літургії до святителя Іоанна був звершений молебень.

У своїй проповіді архіпастир розкрив подвиг святителя на приклад його життя показав, як кожен християнин повинен проводити своє благочестиве життя.

В кінці владика побажав всім миру душі, а настоятелю храму – протоієрею Ярославу Попович пастирського натхнення.

Нагадаємо читачам газети «НЕДІЛЯ», що 2 липня – день пам’яті святителя Іоанна, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського.

 

 

 

 

 

Майбутній святитель народився у дворянській сім’ї в 1896 році. Хлопець закінчив в 1914 році Полтавський кадетський корпус, а через чотири роки юридичний факультет Харківського Університету.

Потім молодий чоловік емігрував до Югославії, де закінчив у 1925 році богословський факультет Белградського університету. Через рік він був пострижений у ченці, кілька років викладав Закон Божий у сербській гімназії в місті Велика Кікінда.

У 1929 році він був висвячений у священики. 3 червня 1934 року отець Іоанн поставлений єпископом Шанхайським, де прославився як благодійник, який організував притулок для сиріт і дітей з бідних сімей, відвідував також в’язнів і хворих.

У 1946 році владика Іоанн возведений у сан архієпископа. Тоді ж він був евакуйований зі своїми парафіянами на Філіппіни, а потім у США. З 1951 року він керує західноєвропейською єпархією РПЦЗ і тільки в 1962 році переїздить до Америки, де стає архієпископом Західно-Американським і Сан-Франциським.

У 1951-1962 років владика служить на Західно-Європейської кафедрі, а з 1962 року і до смерті – на Західно-Американській. Помер святитель 2 липня в молитві у своїй келії під час свого відвідування Свято-Миколаївського приходу в Сіетлі.

У червні 1994 року Архієрейський Собор Руської Зарубіжної Церкви прославив архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського Іоанна (Максимовича) серед святих.

http://nedilya.net