Мешканців Берегівщини закликали згуртуватися для реформ та розвитку Закарпаття

У п’ятницю, 3 липня, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль в Берегові провів ініційовану ним нараду за участі активу, керівників райдержадміністрацій і райрад краю, представників обласних департаментів, Офісу реформ, місцевої влади та сільських голів району.

Тема обговорення на зібранні – впровадження адміністративно-територіальної реформи, процес добровільних об’єднань громад. А мета – влаштувати щиру і конструктивну дискусію. Саме до відвертого обговорення кроків і проблематики реформи і закликав керівник області громаду. А ще – до об’єднання навколо ідеї розвитку Закарпаття.

Василь Губаль звернувся до присутніх з такими словами: “Час складний – недарма мудреці казали, що не бажають нікому жити в добу змін. Але на часі – саме вони, реформи. Мусимо визнати, що на нашу долю випали справді складні випробування. Ще не так давно не міг і подумати, що мені доведеться відправляти земляків на війну і зустрічати труни, дивитися в очі удовам і батькам загиблих… А ще – проводити заходи з провадження реформ і навіть виправдовувати не завжди зрозумілі для краян рішення певних відомств центральної влади. Але така доля. Наша спільна доля”. “Тож об’єднаймося для вирішення цих проблем. Запрошую не бути супроти один одного, а діяти разом заради спільної мети – розвитку рідного краю. Іншого варіанту, якщо ми хочемо кращого Закарпаття – немає”, – сказав керівник області.

Він наголосив: не очікує, що спілкування на таку складну тему може бути простим. Але висловив сподівання на порозуміння – й це тим паче важливо в районі, де значна частина населення є етнічними угорцями. “Мені приємно мати слово перед етнічними угорцями. Бо я знаю, що ви – добрі господарі. Працюєте на свій землі вміло, вправно, з любов’ю. Думаю, тут є чому повчитися. Саме тому приїхав на Берегівщину. Це одна зустріч із низки, будемо їх продовжувати – для того, щоби почути вас, краяни, й дискутувати з вами. А саме від мешканців району, де більшість – угорці за національністю, й очікую порозуміння в справі об’єднання громад, адже Угорщина пройшла через це, й вам відомо про досвід і результати”. Разом з тим голова ОДА наголосив: питання національної приналежності не мають розділяти краян. “Закликаю всіх у першу чергу бути закарпатцями. Немає значення, якої ми національності. Я є патріотом цієї землі і не сумніваюся в тому, що й мешканці Берегівщини, як і інші, теж переймаєтеся тим, як буде розвиватися Закарпаття”.

Ведучи мову про сам процес реформи, Василь Губаль запросив краян ретельно вивчити її засади: “У цій ідеї – у децентралізації – багато позитиву. Прошу земляків, особливо сільських голів: уважно перечитайте методику, перечитайте закон про добровільне об’єднання громад, про співпрацю територіальних громад – уважно, один раз, і другий. Подивіться в Інтернеті про досвід Польщі – як це відбувалося там. І, я упевнений, чимало питань, засторог – знімуться. І дуже прошу забути про слово “примусовий”. Я приїхав і в цей район, і їжджу в інші, аби закликати до діалогу. Ми готові вислухати всі пропозиції, ми готові до загальнозакарпатської дискусії. Тільки так ми спільно прийдемо до загального рішення”.

“Не претендую на те, щоби Закарпаття було у лідерах серед областей, які приймають перспективний план. Головне – аби Закарпаття розвивалося. Головне – аби ми всі працювали на благо нашої країни, нашого краю”, – резюмував Василь Губаль.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Comments are closed.