У Карпатах встановили хрест із сонячними батареями

На горі Дарвайка, що входить до складу НПП «Синевир», жителі села Колочава встановили найбільший в Українських Карпатах хрест. Його висота – сім метрів, вага – одна тонна. Постать Ісуса Христа на розп’ятті має два метри і її талановито зобразив фарбами місцевий художник Павло Росада.

Місце для хреста сільська громада вибрала невипадково – саме на вершині цієї гори часто б’ють громовиці і трапляються нещасні випадки, зокрема, грім потрапляв в отари овець та вбивав вівчарів. На думку колочавців, хрест захистить гору від гніву небесних сил і допоможе всім, хто підніметься на неї та щиро попросить у Бога помочі. А на Дарвайку часто ходять місцеві збирати чорниці, її підкорюють численні туристи, тут пасуться отари овець.

Як розповів місцевий активіст Юра Кливець, для виготовлення і встановлення хреста жителі присілка Горб дружно зібрали кошти і допомагали хто як міг. «Хтось дав гроші, інший – матеріал, третій – транспорт, багато колочавців доклали фізичних зусиль, – розповідає Юрій. – На гору спеціально трактором прорили дорогу, щоб можна було вивезти хрест на саму вершину, а от встановлювали його два дні близько півсотні чоловік. Неможливо всіх перерахувати, але надзвичайно вдячні всім, хто приклався до цієї справи».

Освятив хрест настоятель храму «Зішестя Святого Духа» у Колочаві – Горб отець Василій.

Щоб хрест було видно у село, біля нього встановили сонячні батареї. Щороку на вершині на громове свято планують відправляти Службу Божу, а з часом побудувати тут невеличку капличку.

Джерело: НПП “Синевир

Comments are closed.