На Міжгірщині забракло грошей на позашкільні гуртки

[Total: 0    Average: 0/5]

Позашкільним виховання у районі займаються районна станція юних натуралістів (райСЮН) та районний будинок дитячої творчості (РБДТ). Ще донедавна гуртковою роботою останньої було охоплено майже 1400 гуртківців у районі.

За розмови директор РБДТ Оксана Гичка не без задоволення розповідала про успіхи їхніх вихованців упродовж попердніх років. «Найбільш популярними серед дітей молодшого шкільного віку є такі гуртки, як плетіння з бісеру, малювання, вишивка, – ділиться Оксана Володимирівна. «Школярі середнього віку захоплюються кулінарією, хореографією, авіамодельним спортом, шахами і шашками. Вони є учасниками не тільки районних, а й обласних конкурсів. Це, мабудь, і є визнання нашої роботи», – каже директор РБДТ.

Розповідаючи про успіхи вихованців, Оксана Володимирівна показує грамоти, роботи школярів на постійно діючій виставці. Третє місце в обласному конкурсі «Майбутнє країни у мріях дитини» за п’ятикласницею Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина Богданою Богдан, другу призову сходинку в аналогнічному конкурсі дитячих малюнків «Мій рідний край» посіла учениця Синевирської ЗОШ І-ІІІ ст. Оля Росінко. Призерами обласного конкурсу «Я хочу жити в якісному світі» стали гуртівці образотворчого мистецтва. Загалом в минулому навчальному році 45 вихованців РБДТ були відзначені грамотами різний рівнів.

Серед педагогів гурткової роботи директор відзначила ентузіазм і професіоналізм Юлії Барни з Колочави, яка веде гурток з хореографії, Марини Курин з Торуна (гурток журналістики), Михайла Плеця з Міжгір’я (гурток шахів та шашок). Добре зарекомендував себе районний гурток учнівського самоврядування. Та вже в новому навчальному році вихованці районного будинку дитячої творчості та районної станції юних натуралістів будуть обмежені навчанням у позашкільних закладах у зв’язку із сороченням штату. Звичайно, це викликало резонанс в освітянському колективі. Адже гуртківці будуть позбавлені можливості займатися улюбленими справами, а педагоги втрачають джерело заробітку. Та й напрошується запитання «чим займатимуться наші діти в позашкільний час? Яку альтернативу запропонують тим школярам, які, наприклад, облюбували шахи і шашки».

«Добре, що ще не втратив ентузіазму їхній педагог Михайло Плець і займається з ними поки-що на безоплатній основі», – каже директор РБДТ Оксана Гичка. «Очевидно не довго на самому ентузіазмі триматимуться й такі професіонали, як Марина Курин в Торуні, Іванна Полажинець в Синевирі та й ряд інших, які по-справжньому люблять дітей, свою роботу, вболівають за престиж рідної школи та села». А що далі..?

Начальник відділу з освіти РДА Іван Субота, коментуючи ситуацію, сказав, що відділ освіти зреагував на зменшення коштів з бюджету на позашкільну освіту і вже скорочено 25 педагогів-сумісників, а також зекономлено 6 посадових окладів за рахунок зменшення навантажень.

Як інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Бундзяк, у структурі позашкільної освіти, яка фінансується з місцевого бюджету, справді пройдуть зміни. У зв’язку з обмеженням фінансування, воєнними діями в зоні АТО, в позашкільних установах району (райСЮН та РБДТ) буде часткова реорганізація. Звичайно, це дії продиктовані часом. Як наслідок, зменшиться кількість гуртків, а також працівників у них.

Чи варто економити на дітях – питання риторичне. Всі ми розуміємо, що незайняті учні в позашкільний час шукають розваги на вулиці, в кафе, в сумнівних компаніях. Що буде далі – час покаже.

mgir.info

Comments are closed.