15 серпня – цей день в історії України та світу

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

778 – прикриваючи відхід військ Карла Великого, в Іспанії гине франкський маркграф Роланд (знаменитий герой французьких епічних оповідей, увічнений в поемі “Пісня про Роланда”).

1620 – з англійського порту Саутгемптон виходить у плавання вітрильне судно “Мейфлауер”, на ньому англійці перетнули Атлантичний океан.

1810 – на честь перемоги Наполеона під Аустерліцем (“битва трьох імператорів”) в Парижі споруджена Вандомська колона.

1835 – запатентована пральна машина з обертовим барабаном (представляла собою дерев’яний ящик з рухомою рамою).

1877 – Томас Едісон запропонував використовувати як вітання при спілкуванні по телефону слово “hello”.

1914 – вперше через Панамський канал (з’єднує Атлантичний і Тихий океан) проходить судно.

1920 – війська Червоної армії зазнають поразки у Варшавській битві (британські історики включили його в список 18 найбільш видатних переломних битв у світовій історії), це дозволило полякам почати мирні переговори і добитися на них істотних поступок від більшовиків.

1921 – шведський полярний дослідник Фрітьоф Нансен в Женеві (Швейцарія) очолив міжнародну конференцію з питань допомоги голодуючим Росії (однією з причин голоду була тривала Громадянська війна).

1944 – у ході Другої світової війни німці почали відходити на Лінію Зігфріда (система фортифікаційних оборонних споруд, окремі її елементи використовуються і сьогодні, зокрема військами НАТО).

1994 – у Францію доставлений Ілліч Рамірес Санчес (відомий як Карлос Шакал): один з найвідоміших і небезпечних терористів-найманців XX століття (історія цієї людини стала сценарієм для багатьох фільмів).

15 серпня народились:

1195 – проповідник і святий, член ордена францисканців Антоній Падуанський.

1771 – всесвітньо відомий британський письменник Вальтер Скотт (вважається основоположником жанру історичного роману, автор безсмертного “Айвенго”).

1785 – англійський письменник Томас де Квінсі (автор знаменитої “Сповіді англійця, що вживає опіум”, вважається що ця книга сильно вплинула на творчість Гоголя і Достоєвського).

1863 – основоположник теорії корабля, автор безлічі робіт з теорії магнітних і гіроскопічних компасів, з артилерії, механіки, математики та астрономії, Олексій Крилов.

1878 – російська і радянська поетеса Раїса Кудашева (назавжди увійшла в історію як автор віршів до пісні “В лесу родилась елочка”).

1888 – більшовик, нарком фінансів Григорій Діамант (керував націоналізацією банківської системи Росії).

1892 – французький фізик-теоретик, один з основоположників квантової механіки Луї де Бройль (лауреат Нобелівської премії, автор гіпотези про хвильові властивості матеріальних частинок).

1944 – знаменитий італійський дизайнер Джанфранко Ферре (його часто називають архітектором моди, творчість Ферре є прикладом для багатьох сучасних кутюр’є).

1946 – генерал армії Анатолій Квашнін (очолював Генеральний штаб Росії, автор знаменитого “марш-кидка на Пріштіну”: був узятий під контроль стратегічний об’єкт – аеропорт “Слатіна” в Югославії).

1958 – російський письменник-сатирик Віктор Шендерович (займає активну громадянську позицію і перебуває в опозиції до режиму Володимира Путіна).

http://www.parta.com.ua