Бронетехніку, яку не використовували понад чверть століття, поставили на колеса

[Total: 0    Average: 0/5]

На Закарпатті поклали на колеса військову техніку, що понад чверть століття припадала пилом. Тепер бойові машини служитимуть новоствореному Батальйону оперативного реагування УМВС України в Закарпатській області.

Батальйон створили після подій 11 липня в Мукачеві з ініціативи начальника УМВС України в Закарпатській області, полковника міліції Сергія Князєва. Його створено створили для швидкого, оперативного реагування на різні події негативного характеру – проявів екстремізму, сепаратизму, тероризму, збройних конфліктів тощо.

Раніше один зі взводів Батальйону пройшов вишколи на базі Шипки, біля Мукачева. Сьогодні бійці тренуються у гірській Великоберезнянщині, аби тут на підйомах і спусках випробувати машини (БТР та БРДМ). Їх, до слова, не використовували ще з часів війни в Афганістані.

Як розповідає заступник начальника МВС України в Закарпатській області, полковник міліції Ярослав Лебович, броньовики тривалий час не використовувалися і вже вважалися безнадійними.

“Ніхто не думав, що ця техніка колись знадобиться знову. Наші механіки до гаєчки перебрали законсервовані машини, почистили, відремонтували і, так сказати, поклали їх на колеса, подарувавши їм друге життя і шанс бути корисними Закарпаттю і нашій державі в цілому”, – зауважив Ярослав Лебович.

“Ми будемо виконувати відповідні завдання, які перед нами буде ставити керівництво, – додає т.в.о заступника начальника управління громадської безпеки УМВС України в Закарпатській області Роман Ус. – Особовий склад, який входить до нашого Батальйону швидкого реагування не одноразово відряджався у зону антитерористичної операції., де показав себе з найкращого боку. І це не тільки моя оцінка, це оцінка інших керівників, язі перебували в АТО і на сьогоднішній день ці хлопці вдосконалюють свої навички. Мені приємно що вони поряд з нами. Я впевнений у них і знаю, що вони виконають будь-яке поставлене перед ними завдання”.

Під час тренувань бійці Батальйону здійснили марш-кидок у повній амуніції та попрактикувались у стрільбі. До всього, перевірили як працює зв’язок. Зі слів зв’язківця Василя Кузьми, 70-річна машина зв’язку не підвела. Працював і дротовий, і радіозв’язок, а в перспективі – супутниковий.

В подальшому Батальйон відпрацьовуватиме тактику та злагодженість дій.

Галина Сернівка, УМВС у Закарпатській оласті

 

Comments are closed.