Закарпаття може втратити кошти ЄС для реконструкції КПП на кордоні з Угорщиною

[Total: 0    Average: 0/5]

Якщо Україна найближчим часом не почне реконструкцію пропускного пункту «Лужанка — Берегшурань», виділені Євросоюзом для цього більше 3 мільйонів євро будуть безповоротно втрачені.

Крім того, Україні доведеться повернути гроші, витрачені на проектну документацію реконструкції. Час для освоєння коштів іще є (роботи мають бути завершені до кінця 2016 року), однак зараз цим поки ніхто не займається.

— Проблема виникла через те, що розпорядником коштів, отриманих від ЄС, Кабмін призначив Державну фіскальну службу, — зазначив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль під час переговорів з міністром закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини Петером Сіярто в Будапешті.

— Служба постійно перебуває в стадії реорганізації й зміни керівництва. Щойно оголосять тендер, як “вивіска” знову міняється, тому всю процедуру доводиться проходити заново. Я бачу тільки один вихід із цієї ситуації — призначити в даному конкретному випадку розпорядником коштів від ЄС Закарпатську область, тим більше, що проект локальний і стосується нашого регіону.

Найближчими днями буду говорити про це з прем’єр-міністром і сподіваюся на його повне розуміння. Ще того не вистачало, щоб через бюрократичні причини Україна не тільки втратила кошти, а й зіпсувала репутацію в очах сусідніх країн із Євросоюзу.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Comments are closed.