Нацбанк відновлює аукціони з купівлі валюти

Нацбанк почне скуповувати валюту для поповнення резервів. Чи є ризики для гривні?

Завдяки кількамісячній стабілізації на валютному ринку Нацбанк вирішив відновити регулярні аукціони з купівлі валюти для накопичення міжнародних резервів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

“Купувати валюту без ризику негативного впливу на обмінний курс гривні регулятору дозволяє багатомісячна стабілізація валютного ринку, а також очікуваний значний приплив в країну валютних надходжень від продажу нового врожаю”, – запевняють у Нацбанку.

Регулятор купуватиме валюту в невеликих обсягах. “Сума валюти, яку купуватиме НБУ, складатиме до 10 мільйонів доларів США на день. Іншими словами, регулятор може придбати, наприклад, 5 або 7 млн доларів США – залежно від суми, яку учасники пропонуватимуть за прийнятною ціною. Це також дозволить уникнути тиску на обмінний курс гривні”, – пояснює директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Планується, що це будуть аукціони, в яких зможуть взяти участь усі банки. Вони зможуть подавати кілька заявок за різними курсами, і Національний банк буде задовольняти заявки, починаючи з найнижчого курсу продажу іноземної валюти.

При цьому регулятор лишає за собою право визнати аукціон як такий, що не відбувся, якщо від банків надійдуть неприйнятні пропозиції.

Нагадаємо, від початку 2015 року НБУ придбав на міжбанківському валютному ринку 1,3 млрд доларів США. А золотовалютні резерви Нацбанку зросли вдвічі.

http://tsn.ua

Comments are closed.