На сайті Президента немає документа про продовження перебування Москаля на держслужбі після досягнення пенсійного віку

[Total: 0    Average: 0/5]

Пошук у розділі «Офіційні документи» офіційного інтернет-представництва Президента України Петра Порошенка не видає жодного документу, яким би було продовжено граничний вік перебування на державній службі державного службовця 1-го рангу Геннадія Москаля після досягнення ним пенсійного віку у грудні поточного року.

 

Відповідний пошук журналісти Закарпаття онлайн здійснили після того, як прес-служба Закарпатської ОДА розповсюдила в ЗМІ і опублікувала на офіційному сайті ОДА відповідний коментар, у якому стверджувалося, що, начебто, «згідно із ч.3 ст.23 Закону України «Про державну службу», Г.Москалю уже продовжено перебування на держслужбі після досягнення 65-річного віку, тобто він залишається на теперішній посаді голови Закарпатської ОДА до завершення повноважень Президента України».

При цьому на підтвердження цих слів прес-служба поширила тільки копію документу про присвоєння Г.Москалю 1-го рангу держслужбовця, але не опублікувала документ про продовження перебування на держслужбі.

 

 

 

 

 

Відповідно до ст. 23  Закону України «Про державну службу» граничний вік перебування на державній службі становить 65 років. Геннадій Москаль перетне цю вікову межу 11 грудня 2015 року.

При цьому, відповідно до абзацу третього вказаної статті «державним  службовцям,  які займають посади першої категорії, за рішенням відповідного державного органу чи посадової особи, які здійснили призначення їх на посади, може бути продовжено перебування на державній службі після досягнення ними шістдесятип’ятирічного віку за їх згодою у зв’язку з потребами служби, якщо інше не передбачено законом». Відповідний абзац до закону про держслужбу було внесено спеціальним законом за підписом колишнього президента України Віктора Януковича у грудні 2012 року.

Однак для цього бракує бажання чи згоди самого Г.Москаля, а повинен бути відповідний документ за підписом особи, що його призначила – президента П.Порошенка.

 

 

 

 

 

 

Що суттєво, відповідно до позначки на офіційному сайті Верховної Ради України, вказана поправка втрачає дію 1 січня 2016 року. Як стає зрозуміло, у зв’язку з вступом у дію нової редакції Закону України «Про державну службу». Однак, як стало відомо в понеділок, 21 вересня, остаточне прийняття цього закону, підтриманого Європейським Союзом, котрий навіть виділив на проведення цієї реформи 90 млн євро, заблоковано за ініціативою П.Порошенка.

 

 

 

 

 

 

Насамкінець, Закарпаття онлайн припускає, що в якийсь спосіб могло не виявити документ про продовження перебування Г.Москаля на держслужбі в архіві офіційного сайту Президента. А тому сподівається, що відповідну прогалину публікуванням відповідної копії ближчим часом заповнить прес-служба Закарпатської ОДА, яка має усі можливості в цьому контексті.

http://zakarpattya.net.ua

Comments are closed.