Під час невдалого приземлення нелегального літака в Словаччині один із підозрюваних контрабандистів, мешканець Мукачева, загинув

Про це на своїй офіційній сторінці повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

У розслідуванні фактів затримання двох літальних апаратів, що доставляли із Закарпаття за кордон сигарети та нелегалів (мова про дельтаплан, виявлений біля села Домбоки Мукачівського району 19 вересня, та літак, що здійснив аварійну посадку 18 вересня в Словаччині за 60 км від кордону з Україною) з’являються нові подробиці.

— Злочинні групи, що переправляють контрабанду (як правило, сигарети) та нелегалів на літальних апаратах різного виду, різко активізувалися в області останні кілька місяців, — зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. — Я особисто просив голову Держприкордонслужби Віктора Назаренка прислати сюди спецпідрозділ для боротьби з повітряними порушниками. І спецпідрозділ дійсно приїжджав, але польоти одразу припинялися — очевидно, йшов витік інформації.

Однак скільки б ниточці не витися, кінець буде. В ніч на суботу дельтаплан, який повертався зі Словаччини вдалося вирахувати, а потім затримати й пілота. Це, до речі, не закарпатець, а мешканець Полтавської області, зараз він дає свідчення нашим силовикам. Щодо літака, який здійснив аварійну посадку біля с.Нижній Хрушов у Словаччині, то тут фатальну роль зіграла низька кваліфікація пілота. Особи контрабандистів, що перевозили літаком нелегалів та сигарети, встановлені. Це семеро мешканців Мукачева та Мукачівського району. Під час аварійної посадки літака в ніч на п’ятницю один із них (34-річний мешканець Мукачева Віталій Ц.) отримав смертельні травми й невдовзі помер.

Я звернувся до В.Назаренка з проханням відзначити прикордонників, що вирахували дельтаплан і встановили особи нелегальних “літунів”. Боротьба з контрабандою сигарет і переправленням нелегалів триватиме й далі.

http://moskal.in.ua