Найодіозніші українські олігархи заробили завдяки анексії Криму мільярди гривень

[Total: 0    Average: 0/5]

Журналісти викрили схеми, за якими анексію Криму використовують контрабандисти.

Українська влада не дуже намагається повертати Крим, адже відомі олігархи вже налагодили на цих реаліях “діамантові” потоки.

Про це йдеться у сюжеті програми “Гроші”.

За словами директора з наукової роботи “Кримського експертного центру” Юрія Смелянського, це сотні мільйонів доларів. Торгувати з окупантами не цураються Дмитро Фірташ, Ринат Ахметов, Давид Жванія та навіть колишній радник президента “аграрний король” Юрій Косюк.

“Нині взагалі маємо унікальну ситуацію, коли одні і ті ж компанії, зареєстровані в українському реєстрі, водночас вони зареєстровані в російському реєстрі. Живуть і працюють за російським законодавством, нічого не сплачуючи в український бюджет”, – розповіла журналіст “Центру журналістських розслідувань” Валентина Самар.

До того ж, на її думку, робочі моменти бізнесмени вирішують у Кремлі, адже самопроголошений глава Криму Сергій Аксьонов – “це занизький рівень пану Фірташу і пану Ахметову”. Він лише роз’яснює, кому треба заносити гроші. “Може наслати на підприємство Кримську самооборону. Може блокувати виробництво, як на заводі “Титан” в Армянську Фірташа. Після цього, після погроз націоналізувати це добро, пан Фірташ зареєстрував своє підприємство у Москві”, – запевнила журналістка.

Найвідоміші багатії України заробили мільярди, не сплачуючи податки, та на кримських цінах, які майже вдвічі вищі за українські. Тому російські продукти їм не конкуренти, адже навіть їхні оптові ціни вищі за роздрібні ціни товарів в українських магазинах.

За даними Центру журналістських розслідувань, із початку 2015 року на територію Криму ввезли товарів на суму 475 мільйонів доларів, а стандартна ставка НДС, від якої депутати звільнили українських підприємців, – 20%. Тож, на транзиті між окупованим Кримом і Україною за приблизними підрахунками український бюджет вже втратив 95 мільйонів доларів.

Ще однією хитрістю олігархів є перетворення українських товарів у Криму на російські – змінюються наліпки на “вироблено в Росії” та на фурах із російськими номерами вони проскакують Крим і прямують на продаж вже на материкову Росію. Як українські контрабандисти вигідно використовують окупацію Криму “Величезні обсяги продукції, які проходять до Криму, вони фактично проходять як в чорну діру в нашому кордоні, не обкладаються належним чином. А далі вони йдуть не для наших громадян на тимчасово окупованій території, а перевозяться на територію безпосередньо РФ”, – пояснив координатор ГО “Таврійська гуманітарна платформа” Андрій Іванець.

За словами Юрія Смелянського, за добу у Крим ввозиться майже 9 000 тонн їжі. Двох тисяч тонн вистачить, аби нагодувати весь Крим, отже Україна перегодовує окупований півострів більш ніж у 4 рази. За цією статистикою, кожен кримчанин має щодня з’їдати більше 4 кг продуктів – і хронічно страждати на ожиріння. До того ж половина із шести тисяч тонн продуктів із подвійними цінами викидається на полиці півострова, а решта контрабандою їде в Росію. “Корупційний податок на провезення контрабанди, за нашими даними, варіюється десь в порядку від 600 до 1200 доларів з тонни завезеного вантажу залежно від вантажу”, – зазначив представник “Кримського експертного центру”.

Тож, якщо українські контрабандисти лише на хабарі щодня роздають 3 мільйони доларів, то їхні реальні прибутки сягають просто космічних сум. Не дивно, що великі потужні гравці зацікавлені в функціонуванні дірки в кордоні – анексований півострів перетворився на справжню золоту жилу, тому українській владі, схоже, вже байдуже до якого берега він пристане.

http://tsn.ua

Comments are closed.