В Ужгороді радилися, як запобігти дитячій злочинності

[Total: 0    Average: 0/5]

Відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації.
На засіданні розглянуто питання профілактики дитячої злочинності за підсумками восьми місяців року та стан захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на утриманні інтернат них закладів області.

Начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей Василь Мадяр повідомив, що за підсумками восьми місяців п.р. в області спостерігається ріст на 1,8% рівня підліткової злочинності. Неповнолітніми або за їх участю вчинено 223 злочини проти 219 за аналогічний період минулого року. На 26 % (з 134 до 169) зросла і кількість неповнолітніх учасників скоєння злочинів.

Ріст злочинності серед неповнолітніх відмічається на території обслуговування: Ужгородського МВ (з 18 до 21) на +16,6%; Ужгородського РВ (з 9 до 14) на +55,5%; Перечинського (з 6 до 13) на +116,6; Свалявського (з 11 до 13) на +18,1%; Міжгірського РВ (з 0 до 6) на +600% та Тячівського РВ (з 26 до 54) на +107,6%.

Як позитив слід зазначити спад злочинності по окремим видам злочинів: тяжких та особливо тяжких на -16,4 % (з 128 до 107); умисних тяжких тілесних ушкоджень на – 300% (з 3 до 0); крадіжок на – 2.5% (з 159 до 155); грабежів на – 38,4 % (з 13 до 8); розбоїв на -50% (з 2 до 1).

Начальник служби у справах дітей Світлана Якімеліна зазначила, що в області за станом на 30 червня п.р. обліковано 2364 дитини -сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, навчаються та проживають в інтернатних закладах для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування 344 дитини.

Під час засідання обговорено заходи, які вживаються адміністраціями інтернатних закладів області для соціального захисту вихованців, у тому числі захист житлових та майнових прав. Серед проблем, які потребують вирішення – забезпечення житлом випускників інтернатних закладів, їх підготовка до самостійного життя тощо.

За результатами розгляду прийнято рішення вжити заходів у напрямку зменшення злочинності серед дітей області та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, СКМСД УМВС України в Закарпатській області спільно із службами у справах дітей на місцях, доручено здійснити впродовж листопада-грудня п.р. заходи з виявлення та вилучення в громадських місцях та на транспорті дітей, які подорожують без супроводу дорослих, бродяжать, жебракують, забезпечити їх влаштування та соціальний захист; департаментам освіти і науки, соціального захисту населення, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації забезпечити отримання вихованцями інтернатних закладів різних видів державних соціальних допомог, підготовку дітей до самостійного життя, влаштування у сім’ї громадян.

Закарпатському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити надання соціальних послуг для батьків, діти яких перебувають на утриманні в інтернатних закладах, з метою створення умов для повернення дитини на виховання батьків, соціальний супровід випускників інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Служба у справах дітей Закарпатської ОДА

Comments are closed.