Навколо Ужгорода пройшов молитовний Хресний хід

З благословення архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора в Ужгороді звершено Хресний хід навколо міста.

Увечері понеділка, 28-го вересня, у православному Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбувся молебень за благословенний початок Хресного ходу. Після якого віряни несучи святиню собору – ікону Божої Матері «Ужгородську» (освячену на р. Уж 19 січня 2012 р.), вирушили проспектом Свободи, Слов’янською набережною до Свято-Троїцького храму (район Боздошського парку).

У затишному дерев’яному храмі якраз завершувалось Всенічне бдіння в переддень вшанування ікони Божої Матері «Призри на смиреніє». Після чого священнослужителі звершили молебень перед двома іконами Пресвятої Богородиці, які й супроводжували Хресний хід: «Ужгородська» і «Призри на смиреніє». Відтак розпочалася Хресна хода.

 

 

 

 

 

 

Протягом ночі велика кількість людей (близько 400), священики, молодь, сім’ї з маленькими дітками у візочках, люди старшого віку з молитвою на вустах просили у Бога  миру та захисту від лиха рідному місту Ужгороду. Шлях Хресного Ходу проліг від Боздошського парку у сторону Нового району, вул.8 Березня – Ген. Свободи – Можайського, відтак на Минай-Розівку-Кінчеш-Баранинці-об’їзною дорогою – до словацького кордону – вул. Собранецьку-Закарпатську-Загорську, Баб’яка і знов до храму у Боздоші. Вірники здолали орієнтовно 31 км, що, до слова, майже дорівнює кілометражу Хресного ходу до с. Домбоки на свято ікони Божої Матері «Скоропослушниця» – 35 км. Тривалість склала майже 9 годин, під час яких було зроблено три привали.

Під час Ходи особлива увага була приділена і молитві за усіх загиблих у смуті у нашій країні та прощенню їхніх гріхів. Як зазначають учасники Ходи, під час молитовного шляху у немічному тілі відчувається присутність Божої сили, яка надзвичайно допомагає, і за твердженням багатьох, тільки завдяки їй вдається пройти нелегку дорогу.

Символічним стало те, що Хресний хід відбувся опісля Дня міста обласного центру Закарпаття, а також на другий день після престольного свята кафедрального собору Ужгорода.

Нагадаємо, уперше Хресний хід навколо Ужгорода відбувся минулого року, так само в ніч з 28 на 29 вересня. А в серпні цього року містом пройшов малий Хресний хід від Свято-Воскресенського чоловічого монастиря до скита на вул. Загорській.

Ольга Палош

http://mukacheve.church.ua