Переселенці зі Сходу відкрили в Ужгороді інформаційний центр

Переселенці зі Сходу, за фінансової підтримки Європейського Союзу представництво в Україні, відкрили в Ужгороді «Центр з надання інформаційно-консультаційної допомоги».

Розмістився він на базі громадської організації «Закарпаття-Донбас», яка об’єднує переселенців з Донецької і Луганської областей.

Основними завданнями даного центру є надання тимчасово переміщеним особам із зони проведення антитерористичної операції різного виду допомоги. У першу чергу – інформаційної, адже дуже часто, опиняючись на новому місці, люди просто не розуміють куди треба звертатися, аби отримати чи то статус переселенця, чи як звернутися до органів Міністерства Соцполітики для отриманням допомоги.

«Ми самі були в такій ситуації, коли опинилися на Закарпатті, але за цей час набули певний досвід роботи як з органами місцевої влади, так і з іншими урядовими і неурядовими структурами. Тому накопичений досвід дозволив нам виробити певний механізм дій і ми готові тепер допомагати людям, які тікають від війни», – відзначив голова ГО «Закарпаття-Донбас» Костянтин Блажевич.

 

 

 

 

 

Крім інформаційної та координаційної підтримки, спеціалісти центру будуть надавати психологічну допомогу дорослим та дітям, які приїхали із зони бойових дій у дуже важкому шоковому стані . У центрі працюватиме юрист. Переселенці зможуть отримати безкоштовну консультацію через електронну форму на сайті, за телефонами гарячої лінії, або безпосередньо завітавши в інформаційно-консультативний центр.

На базі центру функціонуватиме і єдина електронна база переселенців з Луганської і Донецької областей, які проживають на Закарпатті. «Це дозволить нам в оперативному режимі працювати з органами державної влади, роботодавцями та іншими зацікавленими вітчизняними і зарубіжними структурами.

«Електронна база містить не лише потреби переселенців, але й показує освітній та кваліфікаційний рівень, трудовий потенціал ТПО, можливості бути залученими у різні соціально-економічні проекти Закарпатської області», – відзначають в ГО «Закарпаття-Донбас».

Інформаційно-консультаційний центр розмістився за адресою: Ужгород, пл. Народна, 5, к. 16 тел.: +38 0312 614028

http://nedilya.net