Створення видимості: невтішні результати переговорів на «круглому столі» в «Укрпошті»

[Total: 0    Average: 0/5]

46 жовтня в Укрпошті відбувся «круглий стіл», на який були запрошені Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП), Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та інші активні учасники для обговорення питання підвищення тарифів.
Проте як зазначається у заяві УАВПП учасники були запрошені через розміщення анонсу на сайті “Укрпошти”.

“Це дуже в стилістиці монополіста – так само проходило “публічне обговорення” проекту наказу мінінфрастуктури щодо підвищення тарифів. І називається цей спосіб “створення видимості”. Отже, початок “розмови” був демонстративним. Так само і сама “дискусія”, яка проходила на підвищених тонах та з використанням звинувачень. Цитувати це немає жодного сенсу – всі аргументи обох сторін відомі, і є у публічній площині”, – йдеться у заяві.

УАВПП підбило кілька підсумків “круглого столу”. Подаємо, їх повністю:

Висновок 1. Нажаль, склалося враження, що підрозділ “Укрпошти”, який відповідає за усе, що стосується преси (роздріб, передплата, доставка), схоже, не має стратегії розвитку своєї діяльності. Тому видавці мусять якнайшвидше шукати власні рішення: і розвиток власної передплати та доставки, і власні дії щодо збільшення роздрібних продажів через мережу відділень “Укрпошти”, і диверсифікація перевезень, використовуючи можливості інших операторів (наприклад, переговори з “Новою Поштою”).

Висновок 2. Добровільно “Укрпошта” не відмовиться від підвищення тарифів саме у такому вигляді, у якому це закріплено наказом мінінфраструктури. Відповідно, варіантів внесення змін небагато: або шляхом скасування наказу через суд, або шляхом винесення питання на обговорення на більш високому рівні. Ефективність кожного з варіантів залежить від того, наскільки для держави є важливою преса, а особливо – місцева. Бо найбільших втрат зазнають саме місцеві видання, з кількістю поліс 12-16. Тут підвищення тарифу складе 93%. Позиція “Укрпошти”, озвучена її генеральним директором – “нехай держава напряму дотує кожне видання, і це видання буде нам сплачувати за доставку за новими тарифами”.

Висновок 3. Допоки ЗМІ не матимуть власної збалансованої стратегії дистрибуції – вони залежатимуть від дій та прорахунків “Укрпошти”.

Висновок 4. Настав час перейти до максимально чіткого розмежування відповідальності та введення дієвого контролю за порушеннями. Кожне видавництво має укласти додаткову Угоду з “Укрпоштою”, де закріпити нормативні терміни доставки видання. І прописати відповідальність: з боку видавництва – за порушення терміну передачі видання у дистрибуцію, з боку “Укрпошти” – за порушення терміну доставки.

Окрім цього УАВПП зазначає, що видавництва мають терміново розпочати роботу із своїми передплатниками для організації дієвого контролю та фіксації усіх порушень з боку “Укрпошти” у питаннях своєчасної доставки передплати.

УАВПП розробить та надасть усім бажаючим макет та текст повідомлення, яке можна буде використовувати у роботі з передплатниками.

Нагадаємо, що Українська асоціація видавців періодичної преси, Національна спілка журналістів і учасники ринку в середині вересня звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка

Главу уряду закликають особисто втрутитися в ситуацію і не допустити підвищення вартості доставки преси поштою, яке планується в проекті наказу Міністерства інфраструктури.
Пізніше три потужні медіаорганізації України звернулись з відкритим листом до президента та прем’єр-міністра через безпреценденте підвищення тарифів на доставку преси, яке ввів монополіст “Укрпошта”.

http://gazeta.ua

Comments are closed.