Пілотний проект з безпеки дорожнього руху в Ужгороді та Мукачеві

[Total: 0    Average: 0/5]

Мета проекту – привернути громадську увагу до потреби забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху і особливо дітей та до причин, які призводять до появи ДТП.

Проект ПТС планує організувати наступний пілотний проект з безпеки дорожнього руху в Ужгороді та Мукачеві (вересень – листопад).

Майбутній проект буде зосереджено на ситуації з дітьми на дорозі та розробці заходів для кращого забезпечення їх безпеки. Відповідно до Десятиріччя ООН з дій для забезпечення безпеки дорожнього руху Третій глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН в світі 2015 пройде  цього року під гаслом «Рятуймо життя дітей». ВОЗ розробили Десять стратегій для забезпечення безпеки дітей на дорозі. Відповідно до цього документу, кожного року понад 186 300 дітей гине в автокатастрофах по всьому світу, а смертність серед дітей віком 15-17 років у ДТП займає перше місце у світі.

Відповідно до офіційної статистики Закарпатської області, протягом перших місяців 2015р. кількість ДТП в регіоні зросла на 13,6% у порівнянні з попереднім роком, а кількість ДТП з потерпілими зросла у чотири рази, серед яких лише аварії за участю дітей віком до 18 років зросли на 31,3% всього за 6 місяців цього року.

Запланований проект з безпеки дорожнього руху звертатиме особливу увагу на профілактичні заходи серед молодого покоління – студентів та дітей як найбільш вразливої групи учасників дорожнього руху. Один з напрямків, який ми також хотіли б висвітлити у своїй роботі, – це величезна кількість ДТП з підлітками, які їздять на велосипедах, мопедах та скутерах. У 2014рю було приблизно 1620 ДТП за участю велосипедистів, в яких 262 особи загинули і приблизно 1500 було поранено. Також понад сотня осіб, головним чином підлітків, гине кожного року на дорогах України лише через ДТП зі скутерами.

Пілотний проект включатиме наступні заходи:

  • Інформаційна кампанія, яка буде спрямована на привернення уваги громадськості до великої кількості дорожньо-транспортних подій (ДТП) та їх причин. Основна увага буде зосереджена на профілактичній роботі з підлітками та студентами для вивчення правил безпеки руху, з особливим акцентом на їзді на велосипедах та керування мопедами та скутерами.
  • Велопробіг «Рятуймо життя дітей в Мукачеві за участю дітей та студентів та місцевих клубів любителів велоспорту дасть можливість привернути увагу до проблеми дітей та підлітків на велосипедах на дорогах міста.
  • Пересувна виставка засобів пасивної безпеки у транспортному засобі, підготовлена у співпраці з Науково-дослідним центром попередження ДТП, буде представлена у місцевих університетах та в автошколах (у головних вестибюлях).
  • Курси надання першої допомоги, з особливим акцентом на ДТП для студентів та водіїв маршруток – разом з професійними інструкторами Української асоціації реанімації та невідкладної допомоги
  • Проведення у місцевих школах заходу «Я хочу вижити» – інтерактивні уроки для дітей в школах, де інспектори ДАІ та волонтери місцевих НУО проведуть навчання з правил дорожнього руху.

Цього року проект ПТС успішно виконав інший проект з безпеки дорожнього руху в Чернігові, квітень – червень, де інформаційна кампанія була зосереджена на попередженні використання мобільних телефонів водіями за кермом та пішоходами на дорозі. У рамках проекту було організовано та проведено численні заходи, зокрема інформаційну кампанію, курси першої медичної допомоги, пересувну виставку, конкурс на кращий проект банерів та інтерактивні уроки з безпеки дорожнього руху у місцевих школах.

До відома:

За кількість осіб, що загинули або були травмовані у ДТП, Україна займає одне з перших місць в Європі. За останні 10 років Україна втратила понад 60тис. осіб на дорогах, головним чином – чоловіки працездатного віку, що робить питання безпеки дорожнього руху принципово важливим, як з точки зору збереження здоров’я, так й економічного розвитку.

Відповідно до офіційної статистики з ДТП, в Україні на перші шість місяців 2015р. сталося приблизно 60 000 ДТП, з яких в 12 111 були травмовані, а 1 579 з смертельними випадками. Більше того, відповідно до МОЗ, навіть в Єврозоні смерті у ДТП є першою та основною причиною загибелі дітей та молоді віком від 5 до 29 років.

 

 

Comments are closed.