Після того, як між Україною та ЄС відкриють кордони, країна втратить близько 9 мільйонів талановитих громадян

[Total: 0    Average: 0/5]

Україна може втратити трудові ресурси . Такий прогноз озвучив відомий європейський економіст Ерік Райтнер.

Про це пише “Новое время”. Райтнер пояснив, що Україна має вжити заходів для збереження виробництва, аби запобігти відтоку населення.

Експерт навів приклад із країнами Балтії, які мали ту ж проблему. “За роки вільного ринку маленька Латвія втратила 20% свого працездатного населення на користь Західної Європи. Моя перша порада вам – не чекайте, як Латвія, поки втратите, у вашому випадку це буде близько 9 мільйонів, працездатних і талановитих людей. Зробіть щось, що дозволить вам зберегти виробництво, навіть якщо дуже невигідне, навіть якщо сьогодні є більш привабливі і легші способи отримувати прибуток”, – вважає економіст.

Райтнер пояснив, що трудова міграція, яка спіткала балтійські країни, істотно змінила правила гри в самій Європі та мала ланцюгову реакцію. Після входженням до складу Європи країн Балтії та Польщі заробітні плати значно знизилися в обробному і будівельному бізнесі. Сотні тисяч громадян посунули до Великобританії, чим суттєво здешевили там плату за працю.

На місце трудових мігрантів до Польщі поїхали працювати українці, зробивши для самих поляків роботу в рідній країні невигідною, що тільки посилило міграцію. В результаті ланцюгової реакції утворилася ситуація із негативним результатом для всіх, особливо для України, яка втрачає трудові ресурси.

На думку Райтнера, Україна має відбудувати внутрішній ринок, а вже потім торгувати сировиною і ресурсами з іншими країнами. Економіст переконаний, що країна має діяти за універсальним правилом для будь-якої економіки: “Робіть менший акцент на фінанси, більший – на виробництво”.

Тобто, в Україні мають дбати, в першу чергу, про розвиток внутрішнього ринку, який дасть бізнесу можливості інвестувати і вкладати в інновації та створювати нові робочі місця.

http://tsn.ua

Comments are closed.