Дайджест порушень на Закарпатті: видача бюлетенів без паспортів, недопуск спостерігачів, винесення бюлетеня з дільниці

[Total: 0    Average: 0/5]

Станом на 10-ту годину спостерігачі ОПОРИ у Закарпатській області зафіксували факти видачі бюлетенів без паспортів, недопущення офіційних спостерігачів на ранкове засідання, незначне запізнення початку роботи дільниці. Детальніше – у короткому огляді подій.
У селі Велика Добронь (Ужгородський район) на дільницю № 210605 не допустили офіційних спостерігачів на ранкове засідання комісії. Голова комісії усно передав, що спостерігачі можуть бути у приміщенні дільниці після 08.00 ранку. Відтак ніхто із офіційних спостерігачів, які прийшли на дільницю, не був присутній на ранковому засіданні. Вийти із приміщення людей попросив правоохоронець на прохання голови комісії. Відтак спостерігачі не мали змоги побачити організаційних процедур, у тому числі – передачу бюлетенів із сейфу членам комісії; опломбовування скриньок тощо. Спостерігач ОПОРИ склав акт порушення та написав скаргу щодо цієї події.

У місті Ужгород ДВК № 210764 (спорткомплекс «Юність») ранкове засідання затягнулося. Зокрема, бюлетені із сейфу членам комісії почали передавати приблизно о 08:10, саме голосування почалося приблизно о 08.15. Про факт події присутні на дільниці спостерігачі склали акт та написали скаргу.

В Ужгороді на дільниці №210735 (вул. Лесі України, садок №15) виборець виніс бюлетень із кандидатами до Закарпатської обласної ради за межі дільниці. Прикметно, що цього ніхто не помітив. Про порушення стало відомо, коли цей виборець приблизно через 40 хвилин своєї відсутності приніс бюлетень до дільницю – сказавши, що проголосував і готовий його вкинути в урну. На місце події викликано міліцію, слідчі з’ясовують ситуацію, опитуються свідки.

У селі Угля (Тячівський район) на дільниці №210543 спостерігач ОПОРИ зафіксував факти видачі бюлетенів виборцями без пред’явлення паспорту. Мова йде про більше ніж 50 чоловік. На зауваження спостерігача ОПОРИ голова комісії сказав, що таке рішення підтримали члени комісії, проте спеціальних постанов щодо цього не приймали. Про подію спостерігач ОПОРИ склав акт та написав скаргу.

Аналогічна ситуація зафіксована у селі Синевирська Поляна (Міжгірський район) – тут на дільниці №210273 бюлетені видали близько 10 виборцям, які не пред’явили паспорту. Про дані факти спостерігач ОПОРИ склав акт та написав заяву.

http://www.oporaua.org

Comments are closed.