На Закарпатті планують розвивати біоенергетичні технології

Втілення спільного проекту Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Розвиток та комерціалізація ринку біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України» на Закарпатті обговорили під час зустрічі заступник голови ОДА Михайло Рівіс та фахівці проекту.
Зазначений проект спрямований на муніципальне тепло – та гаряче водопостачання на основі використання сільськогосподарської біомаси. «Нині наша держава є однією з найбільш енергетично-неефективних країн світу. І це стосується не лише промисловості, але й комунального господарства. В той же час країна має величезні ресурси біомаси, а у світі є технології, які можуть використовувати такий ресурс для опалення та подачі гарячого водопостачання», – зазначив керівник проекту Володимир Лященко.

Відтак експерти запропонували розробити обласну програму розвитку біоенергетичних технологій для тепло- та гарячого водопостачання у муніципальному секторі.
«Для Закарпаття важлива розробка, а відтак і втілення такої обласної програми, – зазначив Михайло Рівіс. – Ми відмовилися від централізованого теплопостачання, в нашому краї діє програма енергоефективності та енергозбереження, триває заміна та модернізація котелень на об’єктах бюджетної сфери та комунальної теплоенергетики з використанням місцевих видів палива. Виробництво теплової енергії з біомаси успішно розвивається в ЄС, Закарпаття має всі передумови стати лідером у цій сфері».

Під час зустрічі вирішили, в рамках розробки обласної програми розвитку біоенергетичних технологій, команда фахівців нашого краю найближчим часом збере інформацію щодо поточного стану вільних земель, які не використовуються для вирощування сількогосподарських культур, на яких можливо культивувати енергетичні рослини. А також вивчить ситуацію з об’єктами ЖКГ, які доцільно перевести на використання біомаси. Проект ПРООН допомагатиме в реалізації вже розробленої та затвердженої регіональної програми залученням фінансових донорів та інвесторів.

Прес-служба Закарпатської ОДА

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.